Niełaskawa Łaskovia. Koniec zwycięskiego marszu Ósemki

W meczu 19 kolejki II ligi siatkówki kobiet Łaskovia Łask wygrała u siebie z Ósemką Siedlce 3:2.

Sobotni mecz w Łasku był niezaprzeczalnie drugoligowym szlagierem kolejki. Zarówno Łaskovia, jak i Ósemka – były zespołami zainteresowanymi walką pozostałe dwa miejsca premiujące do kolejnego etapu rozgrywek. Do fazy play-off wchodzą tylko cztery najlepsze ligowe zespoły. W wyścigu o premię do następnej fazy liczy się jeszcze tylko BAS Białystok. Drużyny NOSiR Nowy Dwór Mazowiecki i AZS AWF Warszawa zapewniły sobie dalszą grę o awans już kilka kolejek temu. Gospodynie i przyjezdne siatkarki z Siedlec miały ze sobą do wyrównania porachunki z listopada, kiedy to Ósemka w pięciu setach pokonała Łaskovię demolując w tie-breaku przeciwniczki 15:4. Dodatkowego smaczku starciu nadawał fakt, że przed meczem oba zespoły mogły się pochwalić passą pięciu kolejnych zwycięstw. Dla jednej z drużyn mecz 19 kolejki oznaczać musiał zakończenie dobrej serii.

Mecz, jak przystało na szlagier kolejki, był bardzo wyrównany od samego początku. Ósemce udało się wyszarpać pierwszą partię wygrywając ją na przewagi. W drugim secie obudziła się Łaskovia, która wygrała tę część zdecydowanie, do 15. W trzecim secie górą okazały się podopieczne Jarosława Plewińskiego. Niestety, był to ostatni tego dnia pozytywny akcent spotkania w wykonaniu siedlczanek. Po kolejnym secie wygranym przez Łaskovię przyszedł czas na tie-break. Po walce do samego końca, niestety siatkarki Ósemki przegrały piątego seta i tym samym całe spotkanie.

Przegrany mecz z Łaskovią był dla Ósemki pierwszym w tym sezonie pięciosetowym starciem, w którym siedlczanki musiały uznać wyższość rywala. Pięć poprzednich ligowych spotkań z tie-breakiem kończyło się zwycięstwem Ósemki. Siatkarki z Siedlec legitymują się obecnie bilansem 11-6 (5-4 na wyjazdach) i na trzy kolejki przed końcem sezonu regularnego porażka w Łasku mocno utrudnia walkę o prawo gry w fazie play-off. Do przeskoczenia jest jeszcze zespół  z Białegostoku, a ewentualne potknięcie z nim w najbliższym spotkaniu praktycznie zamyka możliwość zajęcia innego niż zajmowanego obecnie – miejsca piątego.