piątek, 14 czerwca 2024r.

Mistrz Europy w WLKS

Świeżo upieczony mistrz Europy odwiedził WLKS Siedlce-Nowe Iganie. Zapaśnik pochodzący z Dagestanu spotkał się z utalentowaną młodzieżą.

Magomedmurad Gadżijew do 2012 roku reprezentował Rosję, a od 2014 broni biało-czerwonych barw. 32-letni zapaśnik walczy dla klubu z Piotrkowa Trybunalskiego. Jego najnowszym sukcesem był tytuł mistrza Europy zdobyty zaledwie kilka dni temu. Gadżijew może również pochwalić się trzecim miejscem na mistrzostwach świata seniorów w 2019 roku.

Gadżijewowi marzy się start na zbliżających się wielkimi krokami igrzyskach olimpijskich. Aby powalczyć o krążek w Tokio musi przebrnąć przez sito kwalifikacyjne, a sam przyznał, że nie będzie to łatwe zadanie. Pochodzący z Dagestanu zawodnik wierzy w swoje możliwości, jednak zdaje sobie sprawę, że tylko pokora może go doprowadzić do wymarzonego celu, jakim jest medal.

Mistrz Europy przekazał kilka cennych rad młodym adeptom zapasów. Trener Sebastian Pawlak przekonywał swoich podopiecznych, że przykład Gadżijewa pokazuje, że tylko ciężka praca połączona z pokorą jest kluczem do sukcesu.

 

źródło i foto: własne

DODAJ KOMENTARZ

ZOBACZ TAKŻE

KONTRAHENCI

PATRONAT MEDIALNY

PATRONAT MEDIALNY

;