niedziela, 16 czerwca 2024r.

Rekord życiowy i medale Niedziałka w halowym czempionacie Polski

W Toruniu rozpoczęły się 64 PZLA Halowe Mistrzostwa Polski w lekkoatletyce. Pierwszego dnia walki o medale, kilka z nich padło łupem zawodników WLKS Siedlce-Nowe Iganie, specjalizujących się w chodzie sportowym.

29 lutego w Toruniu rozpoczęły się lekkoatletyczne halowe mistrzostwa kraju. Możliwość startu w tej imprezie uzyskało siedmioro reprezentantów WLKS Siedlce.

Na „pierwszy ogień” poszli chodziarze. W rywalizacji mężczyzn brali udział Łukasz Niedziałek i Robert Goławski. Pierwszy z nich – multimedalista mistrzostw Polski w wielu kategoriach wiekowych, chciał do swojej bogatej kolekcji, dołożyć krążek z najważniejszej halowej imprezy seniorskiej w naszym kraju. Ta sztuka mu się udała! Wprawdzie jako pierwszy linię mety chodu na 5000 metrów minął Dawid Tomala (szósty z rzędu tytuł!), a drugi był Rafał Augustyn (19.50,18), ale trzecie miejsce zajął właśnie Niedziałek (19.54,35). Czas Łukasza był jednocześnie najlepszy w klasyfikacji w kat. U-23 wśród startujących. W związku z tym, że w toruńskich mistrzostwach nagradzano również lekkoatletów w kat. U-23, to Łukasz otrzymał także złoty krążek.
Na dziewiątej pozycji w rywalizacji chodziarzy, dotarł do mety Robert Goławski (23.09,20). Uzyskanie przez niego trzeciego czasu wśród młodzieżowców, pozwoliło mu na odebranie brązowego medalu w kategorii U-23.

Siedleckim chodziarkom nie udało się stanąć na seniorskim podium, chociaż bliska tego była siostra Łukasza – Olga Niedziałek. Jej czas 13.24,35 okazał się być nowym rekordem życiowym i uplasował ją na czwartej pozycji. Do trzeciej – Pauliny Buziak, zabrakło niecałe 10 sekund.
Inna chodziarka WLKS, Emilia Gręziak zajęła w klasyfikacji seniorek siódme miejsce uzyskując rezultat 15.48,56. Okazał się on być drugim wynikiem w kat. U-23 i dzięki temu siedlczanka mogła odebrać srebrny medal.

1 marca drugi dzień zmagań w mistrzostwach. Do boju staną kulomioci WLKS.

 

źródło: własne / PZLA / domtel; foto: Marek Biczyk (PZLA)

DODAJ KOMENTARZ

ZOBACZ TAKŻE

KONTRAHENCI

PATRONAT MEDIALNY

PATRONAT MEDIALNY

;