Emocje na ligowym finiszu. Ósemka zakończyła sezon (fotogaleria)

W meczu dwudziestej drugiej kolejki II ligi siatkówki kobiet Ósemka Siedlce wygrała ze Spartą Warszawa 3:2.

Już przed meczem ze stołeczną Spartą wiadomo było, że siedlecka Ósemka zakończy ligowe zmagania na miejscu piątym. Oznacza to brak premii do fazy play-offs w której cztery najlepsze zespoły po sezonie regularnym zmierzą się w walce o awans do wyższej klasy rozgrywkowej. Podopiecznym Jarosława Plewińskiego zależało na tym, by ostatnim meczu sezonu pożegnać się z kibicami wygrywając na własnym obiekcie z niżej notowanym rywalem. Siatkarki Sparty mające w perspektywie w tym sezonie jeszcze zmagania w fazie play-out, chciały się zrewanżować Ósemce za porażkę z 11 kolejki, kiedy to siedlczanki wygrały w Warszawie po zaciętym boju 3:2.

Na początku pierwszego seta lepiej wyglądały siatkarki przyjezdne. Z czasem stan rywalizacji się wyrównał. Od wyniku 20:20 inicjatywę przejęły siatkarki Ósemki. Gospodynie wygrały pierwszego seta do 22 po zagraniu w siatkę w wykonaniu serwującej zawodniczki Sparty.

Drugi set należał do Sparty, choć początkowo to gospodynie popisywały się skutecznymi akcjami i widowiskowymi blokami. Z każdym punktem to przyjezdne zaczynały się rozkręcać i wykorzystywać słabości Ósemki. Po ataku z lewego skrzydła Sparta zdobyła decydujący punkt, wygrywając seta do 19.

Najgorszy w wykonaniu siedleckich siatkarek był set trzeci. Od początku seta dominowała Sparta, a w obozie gospodyń widać było zdekoncentrowanie, błędy i zmęczenie trudami sezonu. Po bardzo słabej partii przegranej do 16 przyszedł czas na przebudzenie. W czwartej partii Ósemka pokazała wszystko co najlepsze: zespołową obronę, energię i spryt przy siatce. As serwisowy Weroniki Brzuzy oznaczał zwycięstwo do 13 i konieczność rozegrania piątego seta.

Początek tie-breaka dobrze ułożył się dla Ósemki, która dzięki odważnej grze szybko wyszła na prowadzenie i doprowadziła do zmiany stron przy stanie 8:4. Po krótkiej przerwie do gry wróciła Sparta, która szybko odrobiła straty, a nawet wyszła na prowadzenie 10:9. Niedługo potem widzowie podziwiali najdłuższą akcję spotkania, po której na tablicy świetlnej ukazał się wynik 13:13. Po ataku Brzuzy w siatkę piłkę meczową miała już nawet Sparta, ale gospodyniom udało się wyjść z tarapatów obronną ręką. W decydującym momencie meczu liderką zespołu okazała się Agata Skikiewicz, która zdobyła punkt na 15:14 i w następnej akcji zakończyła całe spotkanie.

PLANY ÓSEMKI

Dla Ósemki mecz ze Spartą Warszawa był ostatnim spotkaniem w tym sezonie. Siedlczanki zakończyły rozgrywki na piątym miejscu z bilansem 13 zwycięstw i 7 porażek (7-3 w domu, 6-4 na wyjazdach). Rozgrywki ligowe następnego sezonu 2020/21 rozpoczną się jesienią.

5.03.20, 19:00 –  Siedlce (hala ZSP nr 3)

II liga: Ósemka Siedlce – Sparta Warszawa 3:2 (25:22, 19:25, 16:25, 25:13, 16:14)

Ósemka: 4. Ewa Grzelak, 5. Weronika Brzuzy, 6. Jagoda Michałek, 10. Agata Baranowska, 16. Agata Skrzypek, 17 Agata Skikiewicz i 13. Ewelina Karsztun (libero) oraz 2. Martyna Wierzbicka, 7. Agnieszka Krzymowska, 8. Alicja Więckowska, 9. Maria Raszek