Udany rewanż Gwardii. Tylko jeden set KPS

W meczu 25 kolejki I ligi podopieczni Mateusza Grabdy przegrali na wyjeździe z Gwardią Wrocław 1:3. Za tydzień siedlczanie zagrają ostatni mecz w rundzie zasadniczej.

Po zwycięstwie nad SMS PZPS Spała (3:1), siedlczanie utrzymali się w rozgrywkach I ligi siatkarzy. Podopieczni Mateusza Grabdy na zakończenie sezonu stoczą dwumecz o miejsca 9-10 lub 11-12. Siedlczanie w rundzie zasadniczej muszą zagrać jeszcze dwa spotkania, a pierwsze z nich rozegrali z Gwardią Wrocław.

W pierwszej partii siedlczanie prowadzili 13:11, jednak od połowy seta zawodnicy z Wrocławia przejęli kontrolę nad spotkaniem. Dobrą skuteczność w ataku utrzymywali Kacper Wnuk (18:14) i Krzysztof Gibek (23:18). W drugiej odsłonie scenariusz był bardzo podobny. Podopieczni Mateusza Grabdy źle rozpoczęli seta (8:12), jednak zdołali doprowadzić do remisu (13:13 i 16:16). Z minuty na minutę rosła jednak przewaga Gwardii, która ostatecznie triumfowała 25:19.

Odmiana w grze siedlczan nastąpiła w trzeciej partii. KPS poprawił zagrywkę oraz skuteczność w ataku. Od początku do końca dominował, w efekcie czego pewnie wygrał 25:17. Goście z Siedlec nie potrafili jednak pójść za ciosem. Gospodarze na czwartą partię wyszli mocno skoncentrowani. To automatycznie przełożyło się na skuteczność w pierwszej akcji i ostatecznie triumfowali do 19.

PLANY KPS

W następnej kolejce KPS Siedlce u siebie z AGH Kraków. Początek meczu w sobotę 14 marca o godz. 18:00.

07.03.20, 15:00 – Wrocław

I liga: Gwardia Wrocław – KPS Siedlce 3:1 (25:19, 25:19, 17:25, 25:19)

KPS: 3. Mateusz Laskowski, 6. Aleksander Maziarz, 10. Wiktor Nowak, 15. Mikołaj Sawicki, 16. Adam Woźnica, 96. Krzysztof Gulak i 8. Jakub Krupiński (libero) oraz 4. Adrian Kacperkiewicz, 5. Patryk Napiórkowski, 7. Sebastian Adamczyk, 9. Krzysztof Bieńkowski, 12. Michał Wójcik

MVP: Jakub Nowosielski