Zwycięstwo w prezencie na Dzień Kobiet (fotogaleria)

SMKK Siedlce swój pierwszy sezon drugoligowej rywalizacji zakończył zwycięstwem. Podopieczne Arkadiusza Mazurkiewicza i Michała Żmińczuka pokonały SKS 12 Warszawa 79:45.

Dla siedlczanek mecz z SKS 12 Warszawa  był w praktyce spotkaniem o przedostatnie, 10 miejsce w tabeli 2 ligi okręgu mazowiecko-łódzkiego. W skutek wycofania się z rozgrywek zespołu UKS Szkoła Gortata ostatnie domowe zwycięstwo SMKK zostało anulowane. W takiej sytuacji gospodynie potrzebowały wygranej przynajmniej 13 punktami by przeskoczyć w tabeli rywala ze stolicy.

SMKK zaczął spotkanie bardzo dobrze. Siedlczanki po kilku minutach pierwszej kwarty prowadziły już 13:0. Zespół SKS 12 starał się odrobić straty, ale był w stanie nawiązać równorzędną walkę z gospodyniami jedynie na przestrzeni pierwszej kwarty. Zespół SMKK dzięki przewadze pod tablicami i dobrej dyspozycji strzeleckiej, od drugiej kwarty skrzętnie powiększał swoją przewagę.

Kluczowym fragmentem meczu był przełom 3 i 4 kwarty, kiedy to siedlczanki poprawiły skuteczność na linii rzutów osobistych i szczelną defensywą praktycznie uniemożliwiły odrabianie strat rywalkom. Najlepszą zawodniczką na parkiecie była tego dnia dynamiczna i skuteczna z dystansu Eliza Zalewska.

PLANY SMKK

Niedzielny mecz był dla siedleckich koszykarek ostatnim w tym sezonie. Dzięki okazałemu zwycięstwu z SKS 12 Warszawa, zespół SMKK przeskoczył w tabeli stołeczny zespół i zakończył swój pierwszy sezon w 2 lidze na 4 miejscu w tabeli grupy D, w której rywalizowano o miejsca 7-12.

8.03.20, 17:00 – Siedlce (hala ZSP nr 3)

II liga: SMKK Siedlce – SKS 12 Warszawa 79:45 (20:16, 20:13, 15:6, 24:10)

SMKK: 7. Eliza Zalewska 22, 12. Sara Kwiatkowska 13, 21. Michalina Moszyńska 13, 10. Paulina Komar 10, 15. Natalia Staręga 10, 8. Justyna Szczygielska 6, 11. Izabela Cabaj 2, 13. Klaudia Rombel 2, 22. Marlena Przybyłek-Moczybroda 1, 18. Marlena Pietraszek