piątek, 14 czerwca 2024r.

Pogoń Siedlce za zawieszeniem II ligi

Pogoń Siedlce znalazła się wśród większości klubów II ligi, które chcą zawieszenia rozgrywek do czasu ustabilizowania sytuacji z pandemią koronawirusa.

Stowarzyszenie Druga Liga Piłkarska przeprowadziło ankietę wśród II-ligowców. Jej tematem była chęć kontynuowania rozgrywek wobec zagrożenia wywołanym przez koronawirusa.

W trakcie czwartkowego nadzwyczajnego posiedzenia zarządu PZPN podjęto decyzję o zawieszeniu rozgrywek III ligi, niższych klas oraz rozgrywek młodzieżowych, przynajmniej do 29 marca. Bez udziału publiczności miały się za to odbyć spotkania: PKO BP Ekstraklasy, I i II ligi.

Jako pierwsza wbrew zaleceniom PZPN wystąpiła Legionovia Legionowo, która nie zgodziła się na wyjazd na wyjazdowy mecz z Górnikiem Polkowice. Później w podobnym tonie zabrały głos GKS Katowice oraz Górnik Łęczna.

Komunikat GKS Katowice

„W nawiązaniu do Uchwały nr III/42 z dnia 12 marca 2020 roku Zarządu Polskiego Związku Piłki Nożnej w trosce o bezpieczeństwo i zdrowie uczestników imprez wnosimy o natychmiastowe zawieszenie rozgrywek II ligi piłkarskiej do odwołania.

Uzasadnienie: Nadrzędną wartością ponad wszelkie inne, z naszego punktu widzenia jest bezpieczeństwo i zdrowie uczestników imprez w tej szczególnej sytuacji.”

Na Twitterze pojawiły się również komentarze, negujące szczerość intencji II-ligowców.

Pogoń Siedlce poparła wniosek większości ligowców. Wszystko na to wskazuje, że do wyjazdowego meczu w Wejherowie nie dojdzie w pierwotnym terminie (15 marca o 13:00).

 

źródło i foto: własne

DODAJ KOMENTARZ

ZOBACZ TAKŻE

KONTRAHENCI

PATRONAT MEDIALNY

PATRONAT MEDIALNY

;