poniedziałek, 24 czerwca 2024r.

Czy sezon piłkarski zostanie dokończony?

To pytanie, które zadają sobie wszyscy sympatycy futbolu w Europie.

Sezon II ligi, który najbardziej interesuje kibiców w Siedlcach, został przerwany po 22 kolejce, czyli do końca zostało ich 12. Kolejne siedem spotkań zostało odwołanych z powodu zagrożenia epidemiologicznego.

Optymiści zakładają, że do końca kwietnia uda się opanować na tyle pandemię koronawirusa, żeby w maju wrócić na zielone boiska stęsknione piłki. – Mamy przygotowane scenariusze, w których moglibyśmy wrócić na boiska 3, 10, 17 lub 23 maja. Później nie ma już sensu zaczynać, bo i tak byśmy nie skończyli – mówił prezes PZPN, Zbigniew Boniek w Eleven Call Live.

Jeżeli uda się wznowić grę w majówkę to uda się dokończyć rozgrywki w miarę spokojnym rytmem do końca czerwca. Data krańcowa to 23 maja – od tej daty trzeba byłoby grać co trzy dni, żeby się wyrobić.

Już wkrótce PZPN przedstawi plan na dokończenie rozgrywek, a także ich przyszłość, szczególnie sezonu 2021-22. – Plan jest przygotowany, cały czas go ulepszamy, w środę pracowaliśmy nad nim jeszcze kilka godzin. Myślę, że w okolicach najbliższego piątku lub poniedziałku przedstawimy go wszystkim. Obejmuje całą piłkarską polską piramidę, nie tylko sam wierzchołek. To plan, który odnosi się do sytuacji, w jakiej znajdujemy się na dziś. Zakładamy, że obecny sezon będzie trudno dokończyć – przyznał prezes Boniek na łamach Sportowych Faktów.

Jeżeli obecny sezon nie zostanie dokończony to – w myśl uchwały PZPN – za jego ostateczne wyniki zostaną uznane te po ostatniej pełnej rozegranej kolejce.

Pogoń po 22 kolejkach plasuje się na 14 lokacie.

 

źródło i foto: własne

DODAJ KOMENTARZ

ZOBACZ TAKŻE

KONTRAHENCI

PATRONAT MEDIALNY

PATRONAT MEDIALNY

;