czwartek, 20 czerwca 2024r.

Cztery nowe drużyny mogą zagrać w I lidze siatkarzy

Sezon 2019-20 w pierwszej lidze siatkarzy został oficjalnie zakończony. Cztery zespoły dostały zaproszenie do gry w przyszłym sezonie na zapleczu ekstraklasy.

W I lidze siatkarzy postanowiono zakończyć sezon 2019-20 na tym etapie, jaki rozegrany został do 14 marca 2020 roku, a więc bez pełnej fazy rundy zasadniczej. Zarząd PLS zdecydował, że nie zostanie przyznany tytuł mistrza I ligi, jednak możliwość awansu do PlusLigi dostały dwie najlepsze drużyny: Stal Nysa oraz BBTS Bielsko-Biała. Z rozgrywkami pożegnali się natomiast Chrobry Głogów oraz SMS PZPS Spała.

Podobnie jak w PlusLidze oraz I lidze, rozgrywki zostały zakończone także w II lidze. Klasyfikacja końcowa w sześciu grupach została ustalona na podstawie tabeli po rundzie zasadniczej. Zaproszenie do gry w przyszłym sezonie I ligi otrzymały jednak tylko cztery zespoły: BAS Białystok, LKS Czarni Rząśnia, STS Olimpia Sulęcin oraz Avia Świdnik. PZPS kierował się kilkoma kryteriami: najpierw pierwsze miejsce w swojej grupie, a następnie liczba wygranych spotkań.

 

źródło: własne / Dziennik Wschodni, foto: Maciej Sztajnert

DODAJ KOMENTARZ

ZOBACZ TAKŻE

KONTRAHENCI

PATRONAT MEDIALNY

PATRONAT MEDIALNY

;