wtorek, 25 czerwca 2024r.

Kickbokserskie potyczki na Gali w Łosicach

Katarzyna Furmaniak (TKKF Siedlce/UKS Power Siedlce) święciła wiele sukcesów na arenach krajowych i międzynarodowych. Jednym z nich było wywalczenie w 2008 roku pasa zawodowej Interkontynentalnej Mistrzyni Świata w kickboxingu w formule full contact.

Katarzyna Furmaniak osiągnęła wiele w kickboxingu. Jej sukcesy zostały dostrzeżone przez władze Polskiego Związku Kickboxingu – znalazła się w czołowej „piętnastce” najlepszych polskich kickbokserek. Ta znana w naszym środowisku przedstawicielka sztuk walki zdobywała m.in. tytuły mistrzyni świata, mistrzyni Europy. Furmaniak to wielokrotna złota medalistka mistrzostw Polski, pucharów Polski, pucharów świata.

W swojej karierze miała także możliwość walki o pasy zawodowej mistrzyni świata, Europy i Polski. Jedna z takich walk odbyła się 7 grudnia 2008 roku. W hali sportowej Zespołu Szkół nr 1 w Łosicach miała miejsce Wielka Gala Kickboxingu. Wzięli w niej udział zawodnicy z krajowej i europejskiej czołówki. Artykuł o tym wydarzeniu można było przeczytać 11 grudnia 2008 roku w regionalnej gazecie – Echu Katolickim. Relację zatytułowaną „Ręcznik na ringu” przedstawiamy poniżej.

Największe zainteresowanie wzbudzała walka wieczoru czyli konfrontacja w formule full-contact pomiędzy Katarzyną Furmaniak z TKKF Siedlce a Słowaczką Janą Olejarową z Koszyc. Stawką tego pojedynku był tytuł Interkontynentalnej Mistrzyni Świata federacji WAKO PRO. Siedlczanka od początku przejęła inicjatywę. Dyktowała warunki a jej przewaga była na tyle duża, że praktycznie nie pozwoliła, zaskoczonej takim obrotem sprawy rywalce, rozwinąć skrzydeł. Słowaczka już w drugiej rundzie po serii ciosów Kasi leżała na deskach. Siedlczanka niesiona żywiołowym dopingiem publiczności, konsekwentnie zadawała coraz to więcej mocnych i efektownych uderzeń oraz kopnięć, które odbierały przeciwniczce chęć do walki. Kiedy w piątej rundzie Olejarowa po raz kolejny znalazła się na deskach, jej trener rzucił na ring ręcznik, co było jednoznaczne z poddaniem. Tym samym pas Interkontynentalnej Mistrzyni Świata trafił w ręce Katarzyny Furmaniak. Tytuł wywalczony w Łosicach pozwala teraz Kasi ubiegać się o najważniejszy tytuł w tej dyscyplinie: zawodowej mistrzyni świata. Bardzo prawdopodobne, że walka o taki tytuł odbyłaby się już za kilka miesięcy w Siedlcach.

Na walkę o tytuł zawodowej Mistrzyni Świata w kickboxingu, Furmaniak musiała ostatecznie poczekać nie kilka miesięcy, a dwa i pół roku. 10 czerwca 2011 roku w Siedlcach odbyła się Gala „Victory&Glory”, podczas której wspominany wyżej tytuł zdobyła. Pokonała wówczas Czeszkę, Martinę Jindrovą.

Łosicka gala miała także inne ciekawe rozstrzygnięcia.

Tuż przed walką wieczoru, na łosickim ringu rozegrano kilka pojedynków amatorskich, walki zawodowe a także międzypaństwowy mecz Polska – Niemcy. Nie zabrakło lokalnych akcentów. W pokazowych walkach amatorskich zaprezentowali się zawodnicy Sfinksa Węgrów: Adrian Korzeniowski i Karolina Młynik. Niestety ich potyczki zakończyły się porażkami. W jednej z walk zawodowych – w „bratobójczym” pojedynku o Mistrzostwo Polski w formule low-kick zmierzyli się dwaj reprezentanci TKKF Siedlce: Leszek Suchożebrski i Bartosz Ożarek. Zwycięsko z tej konfrontacji wyszedł ten pierwszy. Miejscowa publiczność miała powody do dumy kiedy to na ringu pojawiła się łosiczanka Emilia Filipiuk i w pasjonującym pojedynku wygrała z Joanną Bajer z Leszna zdobywając tytuł zawodowej mistrzyni Polski w kat. full-contact.

Gala w Łosicach okazała się sukcesem organizatorów. Nie odbyłaby się bez życzliwości i zaangażowania Wojciecha Góreckiego oraz władz Urzędu Miasta i Starostwa Powiatowego w Łosicach: burmistrza Janusza Kobylińskiego i starosty Czesława Gizińskiego. Honorowy patronat sprawował Urząd Marszałkowski województwa mazowieckiego.

WYNIKI

walki amatorskie:
– Katarzyna Wróbel (Piaseczno) – Karolina Młynik (Sfinks Węgrów) 3:0,
– Łukasz Wichowski (KS Nadstal) – Adrian Korzeniowski (Sfinks) 3:0;

o zawodowe mistrzostwo Polski:
– low kick, kat. 81kg Leszek Suchożerbski – Bartosz Ożarek (obaj TKKF Siedlce) 3:0;
– full-contact, kat. 75kg Emilia Filipiuk (Łosice) – Joanna Bajer (Leszno) 3:0;

o międzynarodowe mistrzostwo Polski:
– low kick kat. 85kg Michał Jabłoński (Polska) – Peter Bezuska (Słowacja) 3:0;

walki w ramach meczu Polska – Niemcy:
– full contact, kat. 91 kg  Rafał Aleksandrowicz (Polska) – Lukas Makarewicz (Niemcy) 3:0,
– kat. 65kg – Barbara Sewerynik (Polska) – Julia Irmen (Niemcy) 3:0,
– kat. 71kg Klemens Ruder (Niemcy) – Sebastian Żebrowski (Polska) KO w 3 rundzie;

o tytuł Interkontynentalny WAKO PRO, full contact, kat. 65 kg Katarzyna Furmaniak (Polska) – Jana Olejarova (Słowacja) poddanie w 5 rundzie

 

źródło: własne; foto: Echo Katolickie

DODAJ KOMENTARZ

ZOBACZ TAKŻE

KONTRAHENCI

PATRONAT MEDIALNY

PATRONAT MEDIALNY

;