czwartek, 20 czerwca 2024r.

By wrócił sport, praca i normalność. Zbiórka podpisów społeczności siłowni i klubów fitness

Dziś rozpoczęła się w Siedlcach akcja zbierania podpisów poparcia pod pismem, które za kilka dni trafi na biurka przedstawicieli polskiego rządu. Petycja ma przekonać władze do jak najszybszego „odmrożenia” siłowni i klubów fitness w Polsce.

W akcję zaangażowali się przedstawiciele branży fitness, którym zależy na jak najszybszym przywróceniu możliwości legalnego prowadzenia działalności. Wedle przedstawionego kilka dni temu przez rząd planu „odmrażania sportu”, siłownie zostaną przywrócone do funkcjonowania dopiero w ostatnim, czwartym etapie zdejmowania obostrzeń. Wciąż nie wiemy kiedy miałoby do tego dojść.

Z taką sytuacją nie godzą się właściciele, menadżerowie, trenerzy, a także użytkownicy klubów fitness i siłowni. Jednym z inicjatorów akcji mającej przyspieszyć otwarcie obiektów tego typu jest siedlczanin Artur Kozłowski, trener klubu Kuźnia Formy.

– Proponuję właścicielom siłowni, klubów fitness itp. z całej Polski, aby zorganizowali zbieranie podpisów w podobny sposób jak my w Siedlcach. To naprawdę nic nie kosztuje, a wolnego czasu mamy teraz mnóstwo zaś stawka tej walki to wasze miejsca pracy. Proszę też wszystkich tych którzy popierają naszą akcję o zbieranie podpisów poparcia wśród swoich znajomych. Pokażmy rządzącym naszym krajem, że jest ogromna grupa obywateli Polski których jednoczy wspólny cel, jakim jest wolność i praca! – napisał Kozłowski w jednym ze swoich postów w mediach społecznościowych.

Autorzy pisma nakreślają rządzącym obecną sytuację w ich branży, argumentują dlaczego ważne jest ponowne umożliwienie prowadzenia im działalności, proponują zasady na jakich siłownie mogłyby w czasie pandemii funkcjonować i sugerują datę 4 maja jako pierwszy dzień otwarcia siłowni i obiektów fitness na nowych zasadach. Pismo zaadresowane jest do ministra zdrowia Łukasza Szumowskiego, minister sportu Danuty Dmowskiej-Andrzejuk oraz do premiera Mateusza Morawieckiego. Dokument zostanie dostarczony adresatom w piątek 1 maja.

Wszyscy popierający inicjatywę mogą podpisać się pod pismem skierowanym do rządzących. Podpisy są zbierane pod klubem Kuźnia Formy w Siedlcach na ul. Warszawskiej 31 – codziennie od poniedziałku 27 kwietnia do czwartku 30 kwietnia włącznie, w godzinach 10:00-12:00 i 17:00- 19:00. Podpisy można też zbierać samodzielnie, drukując od organizatorów listę i wysyłając uzupełniony skan na maila artgym@o2.pl

źródło: własne

DODAJ KOMENTARZ

ZOBACZ TAKŻE

KONTRAHENCI

PATRONAT MEDIALNY

PATRONAT MEDIALNY

;