niedziela, 2 października 2022

Osobno, ale razem. Ciekawy projekt środowiska rugby

„Osobno, ale razem. Rugby Siedlce” – to inicjatywa, która pokazuje zjednoczenie środowiska rugby w trudnych czasach.

Projekt „Osobno, ale razem. Rugby Siedlce” ma na celu okazanie wsparcia zawodnikom Ekstraligowej drużyny MKS Pogoń Siedlce, której walka o mistrzostwo Polski została przerwana z powodu pandemii, a również sobie nawzajem w tych trudnych czasach. W akcję włączyła się ponad setka osób: byłych zawodników, kibiców, dzieci trenujących rugby oraz ich rodziny, rodzeństwo i przyjaciele. W akcji wzięły udział wszystkie osoby, które zakupiły ostatnio lub posiadały bluzę lub t-shirt z napisem Rugby Siedlce.

Pomysłodawcą jest były zawodnik Grzegorz Pliszka, obecnie trenujący młodych adeptów rugby w Miejskim Klubie Rugby Siedlce. Osoby biorące udział w akcji wykonały zdjęcie podczas obowiązujących obostrzeń pandemicznych, przeważnie w domu podczas kwarantanny (#zostanwdomu). Na niektórych zdjęciach widać świąteczne jaja, bo akcja zaczęła się jeszcze przed Wielkanocą i z powodzeniem trwa do dziś.

Wiele osób, które dowiedziały się o projekcie, a które grały w rugby i kochają ten sport, nadal kupują bluzy z nadrukiem Rugby Siedlce, po to tylko by pokazać solidarność ze sportowcami, z rugbistami. Przyłączają się do akcji i robią zdjęcia, by w ten sposób wspierać się w oczekiwaniu na powrót do  normalności. Obostrzenia są powoli znoszone, co daje nadzieję na to, że rugbiści wkrótce wybiegną na boiska, a kibice zasiądą na trybunach i będą mogli oglądać ulubiony sport i wspierać swoją drużynę.

 

źródło i foto: własne

DODAJ KOMENTARZ

ZOBACZ TAKŻE

KONTRAHENCI

PATRONAT MEDIALNY

WYNIKI SPORTSIEDLCE.PL

Smuga cienia losu.

Powstanie 1000 nowych całorocznych boisk.

Ulga dla sportu.

 • Milczenie złotem
  Milczenie złotem
  W sytuacji Pogoni szkoda, że milczenie dosłownie nie jest złotem...
 • Sport to zdrowie?
  Sport to zdrowie?
  Nie każdy odpowie, że sport to zdrowie.
 • Hop, hop, hop
  Hop, hop, hop
  Kto nie skacze, ten nie biega!
 • Wspomnienie lata
  Wspomnienie lata
  Takie obrazki sprawiają, że robi się cieplej na sercu.

PATRONAT MEDIALNY

Facebook