czwartek, 25 lipca 2024r.

Siedlecka okręgówka nie zagra w „Final Four”

Siedlecka okręgówka nie zagra w Final Four

Cztery czołowe kluby siedleckiej okręgówki zrezygnowały z rozgrywania między sobą rewanżów, w celu wyłonienia dwóch najlepszych drużyn, które awansują do IV ligi.

10, 13 i 17 czerwca miały odbyć się trzy kolejki zawodów, które miały wyłonić najlepsze drużyny w rozgrywkach IV i okręgowej ligi. Mecze nie odbędą się jednak w grupie siedleckiej okręgówki, gdyż drużyny zrezygnowały z gry. Wobec tego wiążąca jest tabela po rundzie jesiennej, w której na czele był Tygrys Huta Mińska, a na drugim miejscu Hutnik Huta Czechy. To właśnie te drużyny w nowym sezonie zobaczymy na boiskach IV ligi.

Decyzja klubów siedleckiej okręgówki nie dziwi, gdyż różnica punktowa pomiędzy pierwszą dwójką, a trzecim i czwartym zespole była tak duża, że dogonienie ich graniczyło z cudem.

W „Final Four” IV ligi mazowieckiej, gr. północnej zagra natomiast Mazovia Mińsk Mazowiecki. Mińszczanie do pierwszego miejsca premiowanego awansem do barażu o III ligę tracą 6 punktów i wszystkie trzy mecze rewanżowe rozegrają na własnym boisku. W środę 10 czerwca zmierzą się z Huraganem Wołomin, w sobotę 13 czerwca z Hutnikiem Warszawa, zaś w środę 17 czerwca z Drukarzem Warszawa. Baraż o III ligę rozegrany zostanie 27 czerwca z mistrzem grupy południowej na neutralnym boisku.

MZPN upublikował również ramowy terminarz rozgrywek na jesieni 2020. Sezon w IV lidze, lidze okręgowej i klasie A wystartuje w weekend 1-2 sierpnia.

 

źródło: własne / MZPN; foto: Maciej Sztajnert

DODAJ KOMENTARZ

ZOBACZ TAKŻE

KONTRAHENCI

PATRONAT MEDIALNY

PATRONAT MEDIALNY

;