niedziela, 16 czerwca 2024r.

Uciec ze strefy spadkowej. Pogoń wraca do Siedlec

Pogoń w sobotę 13 czerwca o godzinie 17:00 w meczu 25 kolejki podejmie Bytovię Bytów. Dla siedlczan będzie to pierwszy mecz u siebie po wznowieniu rozgrywek.

POWRÓT DO SIEBIE

W połowie marca rozgrywki II ligi zostały zawieszone. Zespoły wróciły do gry na początku czerwca i na razie rozegrano dwie kolejki. Pogoń w obu meczach rywalizowała na wyjeździe, najpierw w Wejherowie z Gryfem, a następnie we Wronkach z Lechem II. Teraz w końcu biało-niebiescy wrócą na własny obiekt. Dla podopiecznych Bartosza Tarachulskiego będzie to pierwsze domowe spotkania od 7 marca i wygranej z Garbarnią Kraków 1:0.

STREFA SPADKOWA

W minionej kolejce Pogoń przegrała ze wspomnianymi rezerwami Lecha i brak zdobyczy punktowej okazał się tragiczny w skutkach. Siedlczanie spadli bowiem do strefy spadkowej i 24 kolejkę zakończyli na piętnastym miejscu. Dwa punkty za plecami Pogoni znajduje się Stal Stalowa Wola, a im wyżej, tym tabela jest bardziej spłaszczona. Siedlczanie mają na swoim koncie mają trzydzieści oczek, a będąca na dziewiątej lokacie Garbarnia zgromadziła tylko dwa punkty więcej.

WYRÓWNANY BILANS

Sobotnie starcie Pogoni z Bytovią będzie dziesiątym pojedynkiem między tymi ekipami. Na razie bilans tych starć jest niezwykle wyrównany. Pogoniści wygrali trzy razy, czterokrotnie padał remis, a dwa razy górą była Bytovia. Bilans bramkowy tych spotkań wynosi 10:10. W jesiennym meczu obu drużyna Pogoń w Bytowie wygrała 3:1.

SĘDZIA Z LUBLINA

Sobotni mecz poprowadzi Karol Iwanowicz. 30-letni arbiter z Lublina sędziował już w tym sezonie dwa spotkania z udziałem Pogoni. Najpierw miało to miejsce w przegranym starciu ze Stalą Rzeszów 2:3, a następnie w pucharowym pojedynku z Piastem Gliwice, który zakończył się rezultatem 0:4. Również dla Bytovii sędzia ten nie okazał się szczęśliwy, gdyż prowadził on przegrany mecz ekipy z Bytowa z GKS Katowice.

 

źródło: własne; foto: Karolina Sulej

DODAJ KOMENTARZ

ZOBACZ TAKŻE

KONTRAHENCI

PATRONAT MEDIALNY

PATRONAT MEDIALNY

;