czwartek, 13 czerwca 2024r.

Strażacy w drodze do Francji

Ekipa strażaków, którzy podjęli się próby zdobycia najwyższego szczytu Europy – Mont Blanc w charytatywnym celu, wyruszyła w swoją podróż w Alpy.

Wieczór 30 czerwca upłynął na przygotowaniach do wyjazdu, pakowaniu sprzętu i udzielaniu ostatnich wywiadów przed wyprawą. Strażacy wyruszyli z Krakowa i zapewne już dojechali do Francji, gdzie przed ostatecznym wejściem na Dach Europy będą aklimatyzować się na niecodziennej wysokości, wchodząc na lokalne szczyty. Atak szczytowy planowany jest 6 lipca.

Organizatorzy przygotowali krótki materiał filmowy ze zwiastunem wyprawy:

 Przypominamy, że inicjatywa spotkała się z ogromną aprobatą środowiska strażaków. Komendant Główny Państwowej Straży Pożarnej objął wyprawę swoim patronatem honorowym. Ekspedycję wspiera szereg sponsorów: Cellfast, E-Mundur, Supron1, KW PSP Olsztyn, Ośrodek wypoczynkowy Piękny Brzeg, Brubeck, Kadimex, Stowarzyszenie Inżynierów i Techników Pożarnictwa, Starostwo Powiatowe w Węgorzewie, Urząd Miejski w Węgorzewie, Nopex, Strefa998.pl, Urząd Gminy Kotuń. Dzięki sponsorom, podróżnicy mogli zakupić niezbędny sprzęt, a charytatywny cel wyprawy stał się możliwym do zrealizowania.

Wszystkich tych, którzy chcieliby śledzić wyprawę na Mont Blanc, zapraszamy do dołączenia do wydarzenia na Facebooku, gdzie znajdziecie codzienną relację ze wspinaczki.

https://www.facebook.com/events/566859627309840/

Zapraszamy także do odwiedzenia kanału na Youtube, gdzie znajdziecie materiał filmowy po zakończeniu wyprawy.

https://www.youtube.com/channel/UC-hLYp9n4oJVenJcERaURuw

Więcej na temat działalności fundacji oraz informacje, w jaki sposób można ją wesprzeć znajdziecie na poniższej stronie.

https://dorastajznami.org/

 

źródło i foto: organizatorzy

DODAJ KOMENTARZ

ZOBACZ TAKŻE

KONTRAHENCI

PATRONAT MEDIALNY

PATRONAT MEDIALNY

;