piątek, 14 czerwca 2024r.

Zgrupowania kadry low kick z siedleckimi akcentami

Reprezentacja Polski w kickboxingu w formule low kick, kierowana m.in. przez trenera TKKF Siedlce, Andrzeja Garbaczewskiego wróciła do treningów i ma za sobą pierwszą konsultację szkoleniową.

Trwa odmrażanie polskiego sportu po wielotygodniowej przerwie spowodowanej koronawirusem.

Pierwszą konsultację szkoleniową mają za sobą reprezentacje kickboxingu różnych formuł, w tym ta w wersji low kick, której trenerami są Andrzej Garbaczewski (jednocześnie trener TKKF Siedlce) i Witold Kostka. Zajęcia odbyły się w Mysłowicach na Śląsku. W krótkim zgrupowaniu wzięli udział m.in. Kacper Frątczak, Natalia Stelmowska, Adam Kryszewski i Eliasz Jankowski.

W dniach 8-17 sierpnia planowane jest kolejne zgrupowanie – w Zakopanem. Z kadry low kick ma wziął udział 12 zawodników, m.in. Paweł Stępień, Michał Królik, Eliasz Jankowski, Łukasz Kaczmarczyk, Adam Kryszewski, Maksymilian Bratkowicz, Dominik Grzęda (TKKF Siedlce), Andrzej Jaroszuk, Natalia Stelmowska i Justyna Ciborska.

– W najbliższym czasie w krajowych i międzynarodowych zawodach zabraknie utytułowanej Iwony Nierody-Zdziebko, która jest w ciąży – przyznał trener Andrzej Garbaczewski. – Plan treningowy jest tak ułożony, aby można było przeprowadzić jak najwięcej sesji sparingowych, ponieważ za 5 tygodni będą Mistrzostwa Polski w Starachowicach. Myślę o jeszcze jednym spotkaniu konsultacyjnym, tuż przed zawodami mistrzowskimi, a po MP zdecydujemy o powołaniu nowych zawodników do naszej kadry – dodał szkoleniowiec z naszego miasta.

Garbaczewski wspomniał także, że trwają rozmowy w sprawie ewentualnego powrotu do rywalizacji Michała Głogowskiego! – Przyjeżdża na treningi i jest w dobrej formie.

W związku z odwołaniem wszystkich imprez rangi mistrzostw Polski, które miały się odbyć w okresie od kwietnia do czerwca, Polski Związek Kickboxingu podjął decyzję o przeniesieniu czempionatów na jesień. W ciągu 5 tygodni kibice obejrzą w akcji wszystkich najlepszych krajowych zawodników i zawodniczki. Mistrzostwa Polski w formule low kick odbędą się w dniach 18-20 września w Starachowicach, full contact – 2-4 października w Drezdenku, K-1 Rules – 9-11 października w Ełku, light contact i pointfighting – 16-18 października w Nowym Mieście Lubawskim oraz kick light – 23-25 października w Płocku. Turnieje rozgrywane będą z zachowaniem wszystkich wytycznych Ministerstwa Zdrowia i Ministerstwa Sportu oraz z zachowaniem wewnętrznych, dodatkowych przepisów PZKB związanych z epidemią.

Krajowe mistrzostwa w poszczególnych wersjach kickboxerskiej walki będą stanowiły ważny etap przygotowań do ME Seniorów, które zostały przesunięte o kilka tygodni i odbędą się od 5 do 13 grudnia w Turcji.

 

źródło: własne / pzkickboxing.pl; foto: Projekt Wojownik (Twitter)

DODAJ KOMENTARZ

ZOBACZ TAKŻE

KONTRAHENCI

PATRONAT MEDIALNY

PATRONAT MEDIALNY

;