Sumici opanowali Stok Lacki (fotogaleria)

Puchar Polski w sumo przeszedł do historii. Impreza współorganizowana przez WLKS Siedlce-Nowe Iganie ściągnęła do Stoku Lackiego polską czołówkę w kategoriach juniorskich i seniorskich.

Wśród juniorek WLKS nie miał swoich reprezentantek. Najlepsze sumitki U-18 przyjechały z Kobylina, a konkretnie z klubu UKS Samson. Dobrze poradziły sobie również zawodniczki ZTS Sokół Lublin oraz UAKS Podlasie Białystok.

Na matach juniorskich było zdecydowanie lepiej. Dominik Żuraw (rocznik 2003) wygrał w kat. 90 kg. Brązowy medal w kat. 70 kg wywalczył specjalizujący się w zapasach Adrian Gorczyca. Wspomniani zawodnicy zajęli ex aequo trzecie miejsca w rywalizacji open. Żuraw walkę o miejsce w finale przegrał zaledwie jednym punktem. W klasyfikacji klubowej wygrał lubelski Sokół. WLKS był trzeci.

O zdobycze WLKS wśród seniorek zadbała Magdalena Kisielińska. Złoto w kategorii open i brąz w 73 kg. Oto dorobek zawodniczki znanej z zapaśniczych sukcesów. Dzięki niej WLKS został sklasyfikowany na siódmej lokacie w tabeli klubów. Wygrał – podobnie jak w juniorkach – Samson.

Zmagania seniorów zostały zdominowane przez sumitów z Zamościa. Zawodnicy UKS Sorga zdecydowanie wyprzedzili UKS Niedźwiadek Warszawa i LUKS Lubzina. Jedyny medal dla WLKS zdobył Sebastian Pielaciński (2001). Sumita zgarnął brąz w kat. 70 kg.

źródło: własne / WLKS; foto: Janusz Mazurek