poniedziałek, 24 czerwca 2024r.

Festiwal Rzutów im. Kamili Skolimowskiej: Gudro „otarł się o pudło”

Krajowa czołówka lekkoatletów w konkurencjach rzutowych rywalizowała w 8 Festiwalu Rzutów imienia Kamili Skolimowskiej. Do rywalizacji przystąpił także reprezentant WLKS Siedlce-Nowe Iganie, Andrzej Gudro.

Festiwal Rzutów imienia Kamili Skolimowskiej to impreza odbywająca się cyklicznie, upamiętniająca zmarłą w 2009 roku zawodniczkę.

Pierwotnie w tym roku Festiwal Rzutów im. Kamili Skolimowskiej miał się odbyć w Cetniewie, ale w związku z wykryciem przypadku koronawirusa w tamtejszym COS, zdecydowano się przenieść imprezę do Spały.

Zawody odbyły się 8 sierpnia. Lekkoatleci rywalizowali w rzutach: oszczepem, dyskiem i młotem oraz w pchnięciu kulą. W tej ostatniej konkurencji zaprezentował się przedstawiciel WLKS Siedlce-Nowe Iganie, Andrzej Gudro. Ciężko było myśleć o triumfie nad tak uznanymi kulomiotami jak Konrad Bukowiecki czy Michał Haratyk, ale miejsce tuż za podium było możliwe.

Haratyk po próbach na 20.62 i 20.67, w czwartej serii osiągnął 21.45. Nie był mu w stanie zagrozić żaden z rywali. Dzięki temu wynikowi wysunął się na drugie miejsce w tegorocznych europejskich tabelach. Drugi w konkursie – Bukowiecki pchnął na odległość 20.36, a trzeci Jakub Szyszkowski osiągnął 20.10 m.

Andrzej Gudro pokazał się z bardzo dobrej strony. Jako jedyny w konkursie nie spalił żadnej próby, a wynik osiągnięty w ostatnim podejściu – 19.49 okazał się być jego najlepszym w bieżącym sezonie i pozwolił na zajęcie wysokiego 4 miejsca w Festiwal Rzutów im. Kamili Skolimowskiej.

WYNIKI

Kamila Skolimowska była mistrzynią olimpijską w rzucie młotem z igrzysk w Sydney. 18 lutego 2009 roku zmarła w wieku 26 lat. Przyczyną śmierci było zasłabnięcie na treningu, a bezpośrednio zakrzepica i zator tętnicy płucnej.

 

źródło: własne / PZLA / sport.onet.pl; foto: sport.onet.pl

DODAJ KOMENTARZ

ZOBACZ TAKŻE

KONTRAHENCI

PATRONAT MEDIALNY

PATRONAT MEDIALNY

;