Wieści z weekendowych startów lekkoatletów

W sierpniu lekkoatletyka w kraju budzi się do życia. Liczne mityngi doskonale o tym świadczą. W weekend 8-9 sierpnia startowała dość duża grupa lekkoatletów z WLKS Siedlce-Nowe Iganie.

8 sierpnia w Lublinie odbył się III Kwalifikacyjny Miting LOZLA 2020 oraz Grand Prix. W zawodach wzięło udział aż dziewięciu lekkoatletów WLKS. Na najwyższym stopniu podium stanął Jan Parol w pchnięciu kulą, który posłał ponad 7-kilowy ciężar na odległość 18,29 m. Drugie miejsca w tej konkurencji zajął zawodnik reprezentujący WLKS, Michał Walenda – 16,90 m. Parol również wygrał rzut dyskiem dzięki odległości 51,88 m (dysk o wadze 2 kg).

Na pierwszym miejscu zawody w pchnięciu kulą o wadze 5 kg zakończył Jakub Walenda, jego rezultat to 13,82 m. Jest to też nowy rekord życiowy zawodnika.

Na podium stanęła również Wiktoria Wróbel w biegu na 1500 m. Podopieczna Lidii Chojeckiej niecałe cztery koła stadionu pokonała w 4:43,73 i dobiegła na metę na 2 miejscu.

Pozostałe wyniki zawodników WLKS:

• Jakub Walecki – skok wzwyż – 1,85 m – 4 miejsce
  • Weronika Nowak – skok w dal – 4,98 m – 5 miejsce
  • Mikołaj Kołodziejczyk – skok w dal – 6,36 m – 8 miejsce
  • Magdalena Jastrzębska – 400 m – 1:01,49 – 10 miejsce
  • Miłosz Mierzejewski – 800 m – 2:29,68 – 14 miejsce

9 sierpnia w Radomiu odbyła się 1 Radomska Liga lekkoatletyczna 2020. Wzięło w niej udział dwóch reprezentantów WLKS. Jakub Walenda zajął pierwsze miejsce w pchnięciu kulą 5 kg – 12,53 m. Krystian Mikulski zajął drugie miejsce w pchnięciu kulą o wadze 7,26 kg – 15,71 m.