wtorek, 25 czerwca 2024r.

Zgrupowania sztangistów od Bałtyku po gór szczyty

Przedstawiciele sekcji podnoszenia ciężarów w WLKS Siedlce-Nowe Iganie po raz kolejny zostali zaproszeni do udziału w zgrupowaniach kadr narodowych.

2 sierpnia zgrupowanie rozpoczęła kadra narodowa U-20 i U-23 kobiet. Panie szlifują formę na południu Polski. W COS Zakopane pod okiem trenerów (w tym Dawida Fertykowskiego) swoje umiejętności podnosi siedlecka sztangistka Klaudia Celińska-Mysław. Zgrupowanie zakończy się 15 sierpnia.

W tym samym czasie co zgrupowanie kobiet, miało się odbyć zgrupowanie mężczyzn w tej samej kat. wiekowej. Panowie mieli trenować w COS Cetniewo. W tej grupie znalazło się dwóch sztangistów WLKS. Mowa o Adrianie Kędziorze i Tomaszu Nowosielskim. Niestety, po wykryciu na początku sierpnia koronawirusa u zawodników lekkoatletyki tam przebywających, funkcjonowanie ośrodka w normalnym zakresie, zostało na kilka dni zawieszone. Przebadano cały personel ośrodka. Tylko jeden wynik testu na koronawirusa SARS-CoV-2 okazał się pozytywny. Wszelkie procedury bezpieczeństwa zadziałały, dlatego było możliwe szybkie powrócenie do normalnego trybu funkcjonowania. Od soboty 8 sierpnia kolejne grupy sportowców są przyjmowane do COS OPO Cetniewo. W tej grupie jest kadra sztangistów w kat. U-2o i U-23 (z Adrianem Kędziorą i Tomaszem Nowosielskim).

 

źródło: własne / PZPC; foto: PZPC (FB)

DODAJ KOMENTARZ

ZOBACZ TAKŻE

KONTRAHENCI

PATRONAT MEDIALNY

PATRONAT MEDIALNY

;