czwartek, 13 czerwca 2024r.

Medalowe zbiory naszych zapaśników w Igrzyskach LZS

Jedną z dyscyplin w Ogólnopolskich Igrzyskach LZS w Ciechanowie były zapasy. Przedstawiciele WLKS Siedlce-Nowe Iganie zdobyli w nich 12 medali.

Zapaśniczki i zapaśnicy w kat. młodzika, kadeta, juniora i młodzieżowca walczyli w Ogólnopolskich Igrzyskach LZS, które odbyły się w Ciechanowie. Blisko trzydziestoosobową grupę wśród startujących, stanowili sportowcy klubu WLKS Siedlce-Nowe Iganie.

Najwięcej powodów do zadowolenia mogą mieć nasze zapaśniczki będące w kat. młodzieżowca. Patrycja Gil (57 kg) i Magdalena Kisielińska (68 kg) wygrały swoje kategorie wagowe, a Karolina Urban (53 kg) zajęła trzecie miejsce. WLKS dzięki dużej ilość punktów zgromadzonych przez ww. sportsmenki, został sklasyfikowany na drugiej pozycji.

Z chłopców w kat. młodzieżowca najlepiej wypadł Adrian Gorczyca – triumfator kat. 70 kg, ale o jeden stopień niżej na podium zameldował się Patryk Kostrzewski (79 kg). Na piątych lokatach zawody ukończyli: Sebastian Pielaciński (70 kg) oraz Dominik Żuraw (86 kg) i WLKS w klasyfikacji klubowej.


Trzykrotnie na najwyższym stopniu podium w kat. kadeta stawali: Bartosz Skłodowski (110 kg), Wojciech Urban (48 kg), a także Igor Krawczyński (55 kg). Piąty był Filip Walczak (55 kg). Siedleccy kadeci w „drużynówce” zajęli 2 lokatę.

Jedna kadetka WLKS zdobyła medal w Ciechanowie. Była nią Joanna Kobylińska (73 kg). Pozycje numer pięć przypadły Kornelii Korporowicz (53 kg) i  Klaudii Podgórzak (53 kg). WLKS sklasyfikowano na ósmym miejscu.


Młodzicy jak i młodziczki WLKS solidarnie zajęły w klasyfikacji klubowej czwartą lokatę. Złożyły się na nią m. in. trzy srebrne: Zuzanny Konaszuk (36 kg), Mateusza Kokoszki (57 kg) oraz Bartłomieja Rybicki (85 kg). Poniżej prezentujemy lokaty pozostałych młodzików WLKS:
5. Julia Kokoszka (36 kg)
5. Natalia Klimiuk (54 kg)
5. Maciej Lubaszka (38 kg)
5. Patryk Kowalczyk (41 kg)
5. Piotr Rojek (44 kg)
5. Franciszek Bareja (57 kg)
8. Julia Adamczyk (50 kg)
8. Wojciech Bareja (38 kg)
8. Piotr Urban (57 kg)
9. Eryk Łęczycki (48 kg)
12. Wioleta Niedziałek (50 kg)

 

źródło: własne / sportzona; foto: WLKS Siedlce-Nowe Iganie

DODAJ KOMENTARZ

ZOBACZ TAKŻE

KONTRAHENCI

PATRONAT MEDIALNY

PATRONAT MEDIALNY

;