piątek, 14 czerwca 2024r.

Turniej odwołany przez wirusa. Będą sparingi i nowa środkowa

Na trzy tygodnie przed rozpoczęciem rozgrywek 2 ligi siatkówki kobiet, Ósemka Siedlce zmuszona została nieco zmienić swoje plany przygotowań do nowego sezonu.

Wszystko za sprawą odwołania turnieju, który miał się odbyć 12-13 września w Tomaszowie Lubleskim. Powód? U jednej z zawodniczek mających wystąpić na tym turnieju potwierdzono zakażenie COVID-19. W związku z tym, trzy zespoły zgłoszone do dwudniowej rywalizacji (Tomasovia Tomaszów Lubelski, San Pajda Jarosław oraz Jedynka Tarnów) odbywają obecnie kwarantannę.

Mimo odwołanego turnieju, siedleckie siatkarki nie zamierzają próżnować. Zespół jest już po przepracowanym pod koniec sierpnia wspólnym obozie w Rycerce Dolnej k. Żywca i w najbliższym czasie rozpocznie granie spotkań kontrolnych. W piątek 11 września o godzinie 18:30 na ul. Popiełuszki w Siedlcach odbędzie się sparing Ósemki, której przeciwnikiem będzie BAS Białystok. Podopieczne Jarosława Plewińskiego prawdopodobnie zagrają jeszcze w ramach przedsezonowych przygotowań z AZS AWF Biała Podlaska (w Siedlcach) oraz z AZS AFW Warszawa (w stolicy). Terminy tych spotkań są na etapie ustalania.

Do kadry zespołu Ósemki dołączyła też w ostatnim czasie środkowa Joanna Prus-Jezierska grająca w poprzednim sezonie w drużynie Krótkiej Mysiadło. Pozostałymi zawodniczkami które zasiliły kadrę przed zbliżającym się sezonem są: Oliwia Pacholak (libero), Aleksandra Jadczak (przyjmująca) oraz Ilona Betke (przyjmująca). Na zaawansowanym etapie są rozmowy z nową atakującą. Jeżeli te negocjacje zakończą się sukcesem, to do obsadzenia pełnego składu Ósemki Siedlce pozostanie już tylko pozycja drugiej rozgrywającej.

źródło i foto: własne

DODAJ KOMENTARZ

ZOBACZ TAKŻE

KONTRAHENCI

PATRONAT MEDIALNY

PATRONAT MEDIALNY

;