niedziela, 21 lipca 2024r.

Dublet młodzieżowca, trzech bramkarzy i braterska więź. Echa po meczu ze Stalą

W pierwszym meczu przed własną publicznością w nowym sezonie Pogoń Siedlce przegrała ze Stalą Rzeszów 0:2. Jakie są echa tego pojedynku?

TRZECH BRAMKARZY

Mecz ze Stalą był trzecim oficjalnym meczem Pogoni w tym sezonie i co ciekawe w każdym z nich zagrał inny bramkarz. Z Chojniczanką Chojnice wystąpił Albert Posiadała, w Pucharze Polski z Orlętami Radzyń Podlaski zagrał Mikołaj Smyłek,  a w sobotnim starciu ze Stalą obejrzeliśmy Rafała Misztala.

DUBLET MŁODZIEŻOWCA

W meczu z Pogonią dubletem popisał się wprowadzony z ławki rezerwowych Dawid Olejarka. Urodzony w 2001 roku zawodnik przechylił szalę zwycięstwa na stronę Stali. W zeszłym sezonie w meczach z biało-niebieskimi trzech młodzieżowców zanotowało dwie bramki. Byli to Jakub Kamiński (Lech II Poznań), Konrad Gutowski (Widzew Łódź) oraz Oskar Sikorski (Gryf Wejherowo).

BRATERSKA WIĘŹ

Wspomniany Dawid Olejarka do Stali trafił z Wólczanki Wólka Pełkińska i sobotnie gole były dla niego pierwszymi w nowych barwach. W ubiegłym sezonie Pogoni dużo krwi napsuł starszy z braci Olejarków – Mateusz. W 1 kolejce poprzednich rozgrywek zagrał on świetne spotkanie, a Stal ograła wówczas siedlczan 3:2.

WYRÓWNANA HISTORIA

Sobotni mecz był jedenastym w historii pojedynkiem tych drużyn. Bilans tych starć przeważył się delikatnie na korzyść rzeszowian, gdyż wygrali oni po raz czwarty. Do tego padły cztery remisy, a trzykrotnie wygrywała Pogoń. Stosunek bramek w tym momencie wynosi 13:13.

 

źródło: własne; foto: Maciej Sztajnert

DODAJ KOMENTARZ

ZOBACZ TAKŻE

KONTRAHENCI

PATRONAT MEDIALNY

PATRONAT MEDIALNY

;