piątek, 14 czerwca 2024r.

Dziewiąte wspomnienie Jana Hawrylewicza (fotogaleria)

Nawet pandemia nie pokrzyżowała planów WLKS Siedlce-Nowe Iganie. Klub jak co roku przy okazji turnieju w podnoszeniu ciężarów wspominał zasłużonego działacza, jakim był Jan Hawrylewicz.

Ceremonię otwarcia zaszczyciła swoją obecnością najbliższa rodzina Jana Hawrylewicza. Jego żona w trakcie wystąpienia podziękowała za pamięć o mężu i życzyła jak najlepszym wynikom wszystkich zawodników. Hawrylewicza wspominał również wójt gminy Siedlce, Henryk Brodowski: – To bardzo miłe, że WLKS pamięta o działaczach, dzięki którym klub nadal istnieje i się rozwija. Dziękujemy żonie i córce Jana Hawrylewicza za wsparcie i pamięć, nie tylko przy okazji turnieju.

W turnieju tym razem zabrakło zagranicznych zawodników, ale nie brakowało emocji. W rywalizacji kobiet najlepsza okazała się Martyna Dołęga. 15-latka osiągnęła w dwuboju wynik 172 kg (78 w rwaniu i 94 w podrzucie), który przełożył się na 208 pkt w klasyfikacji Sinclaira. Druga była Karolina Leszczyńska z Mazovii Ciechanów – 191 pkt (61+72). Wyjątkowo zacięta była walka o trzecie miejsce. Cztery sztangistki, w tym trzy WLKS, zmieściły się na przestrzeni 1,5 pkt. Ostatecznie na najniższym stopniu podium stanęła Oliwia Dang – 186,9 pkt (60+73).

Wśród mężczyzn sytuacja się powtórzyła. Najlepszy był Michał Nowak ze Startu Otwock. W dwuboju łącznie dźwignął 310 kg (135+175) – w punktacji Sinclaira uzbierał 343 pkt. Kolejne miejsca zajęli reprezentanci gospodarzy. Sebastian Protasiuk (331 pkt, 125+160) był drugi, zaś trzecie miejsce zajął Konrad Romańczuk (319 pkt, 120+150). Ten ostatni miał zaledwie 10 oczek przewagi nad siódmym zawodnikiem.

Wszyscy zawodnicy otrzymali pamiątkowe medale.

 

źródło: własne; foto: Janusz Mazurek

DODAJ KOMENTARZ

ZOBACZ TAKŻE

KONTRAHENCI

PATRONAT MEDIALNY

PATRONAT MEDIALNY

;