Wznowiono rozgrywki Grand Prix Siedlec w szachach 2020

5 września w Społecznej Szkole Podstawowej STO w Siedlcach odbył się 4 turniej szachowy z cyklu Grand Prix Siedlec 2020.

Turniej zgromadził 17 zawodników, w tym 7 zawodników z rankingiem międzynarodowym elo. Czwarty turniej szachowy w 2020 roku wygrał Jerzy Sadowski z Międzyrzeca Podlaskiego. Drugie miejsce zajął Krzysztof Plichta z Klubu Szachowego Biały Król Wisznia Mała. Obaj zawodnicy zgromadzili po 8 punktów. Trzeci w klasyfikacji był Krzysztof Zygulski z Warszawy (7 punktów).

Najlepsi zawodnicy ze Skoczka Siedlce Michał Chalecki i Zdzisław Stefanoff zdobyli po 6 punktów. O kolejności miejsc decydowała punktacja pomocnicza, tzw. mały Buchholzt.

Sędzią turnieju był pan Wiesław Kobryń. Turniej odbył się na dystansie 9 rund systemem szwajcarskim. Tym razem juniorzy i seniorzy grali w jednym turnieju. Klasyfikację juniorów przeprowadzono według wieku uczestników.

WYNIKI

Jak do tej pory, w 2020 roku rozegrano 4 turnieje. Następne turnieje przewiduje się w październiku, listopadzie i grudniu. Po 4 turniejach w klasyfikacji generalnej prowadzi zawodnik Skoczka Siedlce Zdzisław Stefanoff z dorobkiem 23 punktów, drugie miejsce zajmuje Wojciech Kakowski – również ze Skoczka Siedlce (22 pkt), a trzeci jest Roman Głowienkowski (17 pkt) – zawodnik niezrzeszony z Siedlec.

źródło: własne / Zdzisław Stefanoff; foto: Zdzisław Stefanoff