wtorek, 23 lipca 2024r.

Próba generalna przed OOM

W ubiegły weekend lekkoatleci z Siedlec wystartowali na dwóch imprezach sportowych. Młodzicy wystąpili na Międzywojewódzkich Mistrzostwach U-16 w Ciechanowie. Natomiast ich starsi koledzy wzięli udział w VI Edycji Warszawskiej Ligi Lekkoatletycznej. 

 Z mistrzostw w Ciechanowie z dwoma medalami wracają zawodnicy MKS Pogoń Siedlce. Tatiana Borkowska zdobyła brąz w biegu na 300 metrów z nowym rekordem życiowym (42,21). Ze złotym krążkiem wróciła sztafeta 4x100m, która w składzie z Kacprem Cabajem, Alanem Woźniakiem, Piotrem Czarnockim oraz Jakubem Jastrzębskim uzyskała czas 47,33s.

Ostatni start przed imprezą docelową, czyli Ogólnopolską Olimpiadą Młodzieży, zaliczyli juniorzy młodsi.  Z Warszawy, z nowymi życiówkami wrócili zawodnicy sztafety 4x400m Pogoni Siedlce. Szymon Cydejko przebiegł 400m w czasie 49,89s, a Michał Koć w 56,68s, co stanowi dobry prognostyk przed OOM. 

W konkursie tyczkarzy, ustabilizowaniem na wysokości 3 metrów wykazał się Isa Bilavov z SKS Feniks Siedlce, który po raz kolejny pokonał poprzeczkę na tej wysokości zajmując drugie miejsce w makroregionie. 

W tej samej konkurencji swój debiut zaliczyła Alicja Bujalska. Niespełna 14-letnia zawodniczka skoczyła 2 metry plasując się na 3 miejscu.

 

źródło i foto: własne

DODAJ KOMENTARZ

ZOBACZ TAKŻE

KONTRAHENCI

PATRONAT MEDIALNY

PATRONAT MEDIALNY

;