Strzelec Dragona ze srebrem MP juniorów młodszych

Szymon Ornoch (SKSS Dragon Siedlce) został medalistą mistrzostw Polski juniorów młodszych w strzelectwie sportowym.

W dniach 9-13 września we Wrocławiu odbyły się Mistrzostwa Polski Juniorów Młodszych w strzelectwie sportowym. Klub SKSS Siedlce był reprezentowany w konkurencjach pistoletowych i karabinowych przez Klaudię Soszyńską, Wiktorię Skolimowską, Alicję Rykaczewską oraz Szymona Ornocha.

Szymon Ornoch jako jedyny z drużyny wywalczył medal. Uczynił to w konkurencji pistoletu sportowego 30+30. Zawodnik Dragona był bardzo bliski wywalczenia krążka z najcenniejszego kruszcu. Jak niewiele brakowało do złota wie sam zawodnik. Wystarczyła chwila dekoncentracji. Ostatecznie Szymon wystrzelał 549 punktów, zajął drugie miejsce i zdobył srebrny medal. Wicemistrzowi Polski juniorów młodszych do stanięcia na nawyższym stopniu podium zabrakło 1 pkt.

Pozostali reprezentanci klubu z Siedlec zajęli w swoich konkurencjach dalsze miejsca.