100 meczów na 100-lecie: #14 Wektra Zbuczyn – Hutnik Huta Czechy (fotogaleria)

W ostatnim spośród rozegranych w środę 23 września ćwierćfinałów Pucharu Polski MZPN Siedlce, Wektra Zbuczyn wygrała na swoim obiekcie z Hutnikiem Huta Czechy 3:1.

Spotkanie rozpoczęło się o kwadrans później niż planowano, ze względu na małe spóźnienie gości. Mecz w pierwszej połowie nie obfitował w zbyt wiele okazji do strzelenia bramek. Pierwszy kwadrans upłynął pod znakiem przewagi Wektry, która pierwsza oddała dwa celne strzały – ich autorem był bardzo aktywny tego dnia Michał Mruz. Z czasem inicjatywę przejmował Hutnik, ale jego zagrożenie przejawiało się w licznie wykonywanych rzutach rożnych. Najlepszą okazję do strzelenia bramki miał po jednym z nich Kamil Sibilski, jednak nie zdołał on dołożyć głowy do bardzo dobrego dośrodkowania na trzeci metr.

Po zmianie stron gra nieco się ożywiła. W 53 minucie Sebastian Grzegorczyk pewnym strzałem w krótki róg bramki Damiana Krasuskiego otworzył wynik spotkania dając prowadzenie Hutnikowi. Nieco więcej ożywienia do gry Wektry wnieśli zmiennicy wprowadzeni po przerwie, a wśród nich był Jakub Bobryk, napędzający w drugiej połowie większość ofensywnych akcji gospodarzy. Wspomniany zawodnik dał Wektrze wyrównanie w 53 minucie. Kwadrans później Bobryk zagrał z przewgo skrzydła w miejsce w którym był M. Mruz. Napastnik gospodarzy strzałem w lewy dolny róg pokonał Macieja Lisa i prowadzenie Wektry stało się faktem. Przyjezdni nie wyglądali tego dnia na zespół, który miałby ochotę zagrać w półfinale okręgowego pucharu. Potwierdzeniem tego była bierna postawa w obronie Hutnika w końcówce i trzecia bramka dla zbuczynian – wbiegający na pełnej prędkości ze skrzydła M. Mruz dograł na długi słupek, gdzie akcję bez problemu zamknął zmiennik Damian Prokurat.

Dzięki zwycięstwu z czwartoligowcem, Wektra już drugi rok z rzędu melduje się w półfinale Pucharu Polski na szczeblu siedleckim. Losowanie par kolejnej fazy już w najbliższy piątek 25 września.

23.09.20, 16:15 – Zbuczyn

1/4 finału Pucharu Polski MZPN Siedlce: Wektra Zbuczyn – Hutnik Huta Czechy 3:1 (0:0)

Bramki: Jakub Bobryk 53, Michał Mruz 68, Damian Prokurat 89 – Sebastian Grzegorczyk 48

Wektra: 91. Damian Krasuski – 3. Kamil Golec, 4. Dominik Piekutowski (85, 2. Mateusz Tyszkiewicz), 24. Emil Michalak, 33. Kamil Bobryk – 26. Jakub Rzewuski, 11. Maciej Wróbel (60, 6. Damian Prokurat), 20. Maciej Jasiński (46, 21. Patryk Żółkowski), 34. Jan Mruz (46, 29. Jakub Bobryk), 9. Michał Mruz – 32. Cezary Kruk (46, 29. Kamil Szczepanik)

Hutnik: 1. Maciej Lis – 14. Bartosz Mazek, 6. Bartłomiej Jedynak, 15. Wojciech Wilczek, 17. Łukasz Ściborowski – 7. Filip Gawinek, 16. Rafał Głąbicki (46, 8. Michał Macioszek), 5. Kamil Piętka, 11. Sebastian Grzegorczyk – 9. Paweł Wilczek (46, 13. Łukasz Kowalski), 2. Kamil Sibilski (77, 26. Bogdan Głąbicki)

Żółte kartki: Kamil Golec 72, Jakub Bobryk 81, Jan Mruz 90 – Paweł Wilczek 38

Sędzia: Daniel Miler (Siedlce)