Dokonania przedstawicieli WLKS w sumo

Pomyślne wieści napłynęły do nas z Myślenic, gdzie odbyły się mistrzostwa Polski juniorek i juniorów w sumo.

Ostatni weekend września był dla zawodniczek i zawodników specjalizujących się w Polsce w sumo, okazją do zdobycia medali rangi mistrzostw Polski. Rywalizacja miała miejsce w Myślenicach.

Bardzo dobrze zaprezentowały się juniorki WLKS Siedlce-Nowe Iganie. Podium kategorii 70 kg zostało w 2/3 zajęte przez nasze zapaśniczki. Srebrny medal wywalczyła Natalia Przeździk, natomiast na najniższym stopniu podium stanęła Klaudia Kudelska. Ponadto trzecie miejsce w kat. 55 kg zajęła Kornelia Korporowicz. Joanna Kobylińska była najmniej pocieszona, bowiem jako jedyna z naszych dziewcząt nie zdobyła medalu. W kat. +75 kg została sklasyfikowana na 4 pozycji, a w kat. open była dziewiąta.

Siedlczanki sprawiły, że ich klub zajął trzecie miejsce w klasyfikacji drużynowej.

Z juniorów WLKS startujących w Myślenicach, tylko Dominikowi Żurawiowi (kat. 90 kg) udało się przebić do strefy medalowej i zgarnąć medal. Był on koloru brązowego.

Patryk Kostrzewski był siódmy w kat. 80 kg, zaś Adrian Gorczyca – trzynasty w kat. 70 kg.

źródło: własne / sportzona; foto: KMY.pl