środa, 1 maja 2024r.

Zabrakło świeżości i skuteczności

Górnik Polkowice przerwał dobrą passę Pogoni Siedlce. Podopieczni Bartosza Tarachulskiego przegrali 2:4.

Trener Tarachulski dokonał dwóch zmian względem wygranego meczu z rezerwami Kolejorza. Do jedenastki wskoczyli bohaterowie drugiej połowy wspomnianego spotkania – Piotr Marciniec oraz Oskar Repka.

Pogoniści nie mogli sobie wymarzyć gorszego rozpoczęcia spotkania. Już po 10 minutach było 2:0 dla Górnika. Najpierw Mariusz Szuszkiewicz dograł do Eryka Sobkowa, który popisał się precyzyjnym uderzeniem z około 20 metrów. Najlepszy strzelec polkowiczan w tym sezonie miał także udział przy golu na 2:0. To on dograł do Filipa Baranowskiego, który wykorzystał sytuację sam na sam z Rafałem Misztalem. Siedlczanie próbowali wrócić do gry, ale w pierwszej połowie nie zdołali podnieść się po początkowym nokdaunie.

Tarachulski próbował zmianami wpłynąć na grę swojego zespołu, lecz na dobrze dysponowanych i bardziej wypoczętych Górników to było za mało. Na kwadrans przed końcem meczu przypomniał o sobie Sobków. Kat Pogoni z dwóch tegorocznych spotkań trafił z głowy po wrzutce Piotra Azikiewicza z rzutu rożnego. W 89 minucie siedlczanie wreszcie znaleźli sposób na Jakuba Szymańskiego. Eryk Więdłocha dograł do Kacpra Falona, ten przełożył rywala i ulokował piłkę przy słupku. To nie był koniec. W trzeciej minucie doliczonego czasu gry Baranowski dobił strzał Sobkowa, a w piątej minucie Bartosz Brodziński wykorzystał jedenastkę podyktowaną za faul Adama Borkowskiego na Więdłosze. Górnik wygrał 4:2.

– Zabrakło nam świeżości i skuteczności – podsumował występ swojej drużyny Tarachulski.

W Pogoni zadebiutował Wiktor Preuss, który wszedł na boisko po przerwie.

W następnej kolejce Pogoń będzie pauzować. Do gry wróci dopiero 17 października, kiedy podejmie Olimpię Grudziądz.

02.10.20, 16:00 – Polkowice

II liga: Górnik Polkowice – Pogoń Siedlce 4:2 (0:2)

Bramki: Eryk Sobków 3, 76, Filip Baranowski 9, 90 – Kacper Falon 89, Bartosz Brodziński 90 (k)

Górnik: 74. Jakub Szymański – 25. Karol Fryzowicz (86, 27. Mateusz Baszak), 6. Maciej Kowalski-Haberek, 84. Marek Opałacz (39, 3. Mateusz Magdziak), 77. Piotr Azikiewicz – 29. Filip Baranowski, 30. Kamil Wacławczyk (63, 20. Rafał Karmelita), 8. Bruno Żołądź (86, 22. Adam Mazurowski), 23. Eryk Sobków, 13. Ernest Terpiłowski (64, 10. Adam Borkowski) – 17. Mariusz Szuszkiewicz

Pogoń: 12. Rafał Misztal – 28. Marcin Kozłowski I, 18. Ivan Očenáš (46, 77. Eryk Więdłocha), 31. Bartosz Brodziński, 2. Krystian Miś (62, 16. Wiktor Preuss) – 11. Ishmael Baidoo, 55. Oskar Repka, 4. Oskar Sewerzyński (46, 6. Mateusz Piotrowski), 7. Piotr Marciniec (70, 70. Kacper Falon), 23. Franciszek Wróblewski – 22. Maciej Górski (75, 9. Kamil Walków)

Żółte kartki: Bruno Żołądź 20, Mariusz Szuszkiewicz 38, Karol Fryzowicz 82 – Maciej Górski 70, Eryk Więdłocha 84

Sędzia: Paweł Horożaniecki (Żary)

źródło: własne / Górnik Polkowice; foto: Górnik Polkowice