100 meczów na 100-lecie: #17 Płomień Dębe Wielkie – Naprzód Skórzec (fotogaleria)

Naprzód Skórzec potwierdził IV-ligowe aspiracje, wygrywając 3:1 w Rudzie z Płomieniem Dębe Wielkie.

Naprzód przystępował do meczu podrażniony niespodziewaną porażką z Watrą Mrozy. Jeszcze większą ochotę na przełamanie mieli Płomienni, który nie wygrali od miesiąca.

Początek spotkania był nerwowy. Jako pierwszy groźnie zaatakował Płomień. W 7 minucie Bartłomiej Woś przelobował Pawła Krawczyka, ale w ostatniej chwili z asekuracją zdążył Damian Chłopek. Ta sytuacja podziałała pozytywnie na Naprzód. Z minuty na minutę gra drużyny Marcina Tomaszewskiego wyglądała coraz lepiej. Na efekty nie trzeba było długo czekać. W 22 minucie Jakub Pawlik przejął piłkę i oddał uderzenie w same widły. Płomień nie mógł wrócić na odpowiednie tory. Naprzód za to robił swoje. W 36 minucie Radosław Całka wykorzystał niepewny chwyt bramkarza po rzucie rożnym i trafił w podbramkowym zamieszaniu. Do przerwy było 2:0 dla lidera siedleckiej okręgówki.

Płomień zaczął drugą połowę odważnie, ale w bramce Naprzodu świetnie spisywał się Krawczyk. Gdy wydawało się, że gol dla gospodarzy jest kwestią czasu, piłkarze ze Skórca trafili na 3:0. Jarosław Kisiel dalekim podaniem uruchomił Patryka Skrzypka, który pomimo ostrego kąta wykorzystał sytuację sam na sam. Bohater bramkowej akcji za chwilę zmienił się w antybohatera. Skrzypek nie utrzymał nerwów na wodzy, obejrzał drugą żółtą i czerwoną kartkę. Minuty uciekały, a Płomień nie był w stanie wykorzystać gry w przewadze. W 89 minucie Mateusz Malesa minął Krawczyka, ale trafił w ubezpieczającego tyły Kacpra Pawlika. W końcówce było sporo niezdrowych emocji. Najpierw Krystian Rogala wykorzystał jedenastkę podyktowaną za faul na Wosiu, a nieco później czerwoną kartkę za brutalny faul obejrzał Kacper Pyrek. Obrońca Płomienia długo nie mógł się pogodzić z decyzją sędziego. Poturbowany Michał Piotrowski opuścił boisko na noszach. Wcześniej z powodu kontuzji musiał zejść Mateusz Kafara. Naprzód poniósł straty, ale do Skórca wróciła z tarczą.

11 października Naprzód podejmie Czarnych Węgrów, zaś Płomień zagra w Mordach z Polonezem.

04.10.20, 15:05 – Ruda

Liga okręgowa: Płomień Dębe Wielkie – Naprzód Skórzec 1:3 (0:2)

Bramki: Krystian Rogala 90+1 k – Jakub Pawlik 22, Radosław Całka 36, Patryk Skrzypek 54

Płomień: 8. Kamil Dróżdż – 12. Wiktor Antolak, 2. Kacper Pyrek, 16. Jan Laskowski, 23. Maciej Laskowski (66, 11. Paweł Jarzębski) – 21. Krystian Rogala, 53. Mateusz Malesa, 99. Emil Możdżonek (74, 22. Kacper Cacko), 10. Daniel Matwiejczyk (88, 33. Tomasz Jankowski), 17. Bartłomiej Woś – 24. Michał Malesa (46, 18. Mateusz Wojda; 77, 27. Patryk Salazar)

Naprzód: 1. Paweł Krawczyk – 22. Maciej Chmielewski, 2. Radosław Całka, 5. Patryk Szachnowski, 19. Damian Chłopek (90, 9. Kamil Gołoś) – 21. Jakub Pawlik (82, 15. Aleksander Kacprzak), 6. Patryk Sierociuk (71, 20. Adam Chojecki), 8. Jarosław Kisiel (83, 18. Michał Piotrowski), 11. Patryk Skrzypek, 14. Karol Chojecki (66, 16. Kacper Pawlik) – 10. Mateusz Kafara (33, 7. Sebastian Krasuski)

Żółte kartki: Daniel Matwiejczyk 34, Emil Możdżonek 62, Mateusz Wojda 67 – Patryk Skrzypek 25, 62, Patryk Sierociuk 40, Karol Chojecki 58, Adam Chojecki 81

Czerwone kartki: Kacper Pyrek 90+3 (za brutalny faul) – Patryk Skrzypek 62 (za dwie żółte)

Sędzia: Marcin Sokołowski (Siedlce)