Medale kadetów WLKS w mistrzostwach Polski w sumo

Nie zwalniają tempa przedstawiciele sekcji zapaśniczej WLKS Siedlce-Nowe Iganie. Po sukcesach juniorów w mistrzostwach Polski w sumo przed tygodniem, tym razem przyszedł czas na sukcesy kadetów.

Pyrzyce były gospodarzem mistrzostw Polski kadetek i kadetów w sumo. Blisko 200 uczestników z ponad 30 klubów przez dwa dni walczyło o medale. Z doskonałym efektem uczynili to zawodnicy WLKS Siedlce-Nowe Iganie.

W kat. 55 kg dziewcząt w wieku kadeta, udanie zaprezentowały się dwie przedstawicielki WLKS. Złoty medal zdobyła Joanna Samsonowicz, zaś na trzecim stopniu podium stanęła Klaudia Podgórzak.

W rywalizacji kadetów w tej samej kat. wagowej, brąz wywalczył Filip Walczak.

Powody do zadowolenia miał także Bartosz Skłodowski. Wprawdzie nie powiodło mu się w swojej kategorii – 95 kg, ale startując dodatkowo w kat. open, dotarł do finału. Musiał w nim uznać wyższość rywala, ale wrócił do domu ze srebrnym medalem.

Na piątym miejscu w kat. 50 kg został sklasyfikowany Wojciech Urban, a na siódmym w kat. 65 kg – Igor Krawczyński.

źródło: własne / sportzona; foto: WLKS Siedlce-Nowe Iganie