niedziela, 14 lipca 2024r.

KPS wreszcie wraca do gry

Od wyjazdowego meczu w Bielsku-Białej sezon 2020-21 rozpoczną siatkarze z Siedlec.

Latem doszło do dużych roszad w kadrze KPS. Zmian nie było w sztabie szkoleniowym, więc nadal za wyniki zespołu będzie odpowiadał Mateusz Grabda. Poza nim w drużynie ostało się tylko dwóch zawodników.

Kadra KPS Siedlce w sezonie 2020-21:

Rozgrywający: Szymon Bereza, Dawid Pawlun;
Przyjmujący: Damian Dobosz, Michał Wójcik, Jacek Ziemnicki, Janusz Górski;
Atakujący: Mateusz Kańczok, Przemysław Kupka;
Środkowi: Patryk Szymański, Radosław Nowak, Jakub Strulak, Piotr Truszkowski;
Libero: Patryk Waloch, Adrian Potera.

Kadra siedlczan prezentuje się ciekawie. Na papierze jest silniejsza niż ta z poprzednich rozgrywek.

KPS przez niemal cały okres przygotowawczy musiał sobie radzić bez trzech juniorów. Inauguracja siedlczan z tej przyczyny została opóźniona, więc trzeba będzie nadrabiać zaległości w tempie ekspresowym. – Częstsze granie może sprawić problemy, ale myślę, że jak wejdziemy w rytm meczowy to będzie wszystko OK – mówi Maciej Nowak, człowiek-instytucja w KPS. – Faworytami tego sezonu będą kluby z Bielska-Białej, Lublina, Wrocławia i Bydgoszczy. Jak pamięcią sięgnę to ci najsilniejsi przed sezonem zazwyczaj byli mocno weryfikowani. Zapraszam wszystkich kibiców siatkówki i sportu na nasze mecze.

Brak juniorów na codziennych treningach i regularnie rozgrywanych turniejach to jeden z nielicznych problemów trenera Grabdy. – Przepracowaliśmy dobrze okres przygotowawczy. W 100% zrealizowaliśmy wszystko co zaplanowałem. Rozegraliśmy dużo sparingów, w większości wygrywaliśmy te sparingi. Za to nie ma dodatkowych punktów w lidze, ale wyniki cieszą – powiedział trener KPS.

Jaki jest cel siedlczan w nowym sezonie? – Nie jestem trenerem, który mówi, że interesuje mnie tylko medal lub awans do PlusLigi. Postawiliśmy sobie z chłopakami plan minimum i plan maksimum. To nie są jedynie play-offy, chcemy zająć jak najwyższe miejsce – odpowiedział Grabda.

Mecz z BBTS rozpocznie się o 18:00.

 

źródło i foto: własne

DODAJ KOMENTARZ

ZOBACZ TAKŻE

KONTRAHENCI

PATRONAT MEDIALNY

PATRONAT MEDIALNY

;