niedziela, 3 marca 2024r.

Październikowy turniej Grand Prix Siedlec w szachach rozegrany

3 października w Społecznej Szkole Podstawowej STO w Siedlcach odbył się 5 turniej szachowy z cyklu Grand Prix Siedlec 2020.

Turniej zgromadził 6 zawodników, w tym 5 zawodników z rankingiem międzynarodowym elo. Ze względu na małą ilość uczestników organizator zdecydował, że odbędą się dwa koła, czyli wszyscy zawodnicy będą grali ze swoimi przeciwnikami po dwa razy. W sumie każdy z zawodników rozegrał po 10 partii. Piąty turniej szachowy wygrał Krzysztof Plichta z Klubu Szachowego Biały Król Wisznia Mała (9 pkt) , drugie miejsce zajął Wojciech Kakowski ze Skoczka Siedlce (7,5 pkt), a trzecie – Krzysztof Zygulski z Warszawy (5,5 pkt). Sędzią turnieju był Tomasz Sikorski.

Do tej pory w 2020 roku rozegrano 5 turniejów cyklu Grand Prix Siedlec. Następne turnieje przewiduje się w listopadzie i grudniu. Po 5 turniejach w klasyfikacji generalnej prowadzą dwaj zawodnicy Skoczka Siedlce: Wojciech Kakowski (29,5 pkt) i Zdzisław Stefanoff z dorobkiem 25,5 pkt. Trzecie miejsce zajmuje Krzysztof Plichta z Klubu Szachowego Biały Król Wisznia Mała (23,5 pkt).

 

źródło: własne / Zdzisław Stefanoff; foto: polskatimes.pl

DODAJ KOMENTARZ

ZOBACZ TAKŻE

KONTRAHENCI

PATRONAT MEDIALNY

PATRONAT MEDIALNY

;