niedziela, 23 czerwca 2024r.

Nartorolkowe ostatki Vexa Skiroll Tour

Zawodnicy związani z Rawą Siedlce odegrali znaczącą rolę w ostatnich zawodach cyklu biegów na nartorolkach Vexa Skiroll Tour oraz w całym sezonie.

Ogólnopolski cykl zawodów na nartorolkach Vexa Skiroll Tour to pierwszy w Polsce otwarty cykl organizowany z myślą o zawodnikach wyczynowych i amatorach, zaawansowanych i początkujących. Rok 2020 był czwartym, w którym odbywały się zawody.

10 października w Smreczynie koło Międzylesia na dystansie 3,7 km odbył się przedostatni bieg w tym sezonie – Kamyk Uphill. W zawodach wystartowało łącznie 65 uczestników. Wśród rywalizujących techniką klasyczną najlepszy okazał się Paweł Klisz (Rawa Siedlce), z kolei najszybszą panią w technice dowolnej była Patrycja Szwed (wychowanka Rawy).

Kamyk Uphill – technika klasyczna

Kamyk Uphill – technika dowolna

11 października w Niemojowie koło Międzylesia rozegrano ostatni etap tegorocznego VExa Skiroll Tour – Leśny Uphill (dystans 7 km). W zawodach wystartowało 77 uczestników.

Ponownie jak dzień wcześniej, triumfowali: Paweł Klisz (klasyk) wśród panów i Patrycja Szwed (techn. dowolna) wśród pań.

Leśny Uphill – technika klasyczna

Leśny Uphill – technika dowolna

W klasyfikacji generalnej tegorocznego cyklu Patrycja Szwed okazała się najlepszą panią w technice dowolnej, zaś Paweł Klisz zajął drugie miejsce wśród panów w technice klasycznej. Byłoby z pewnością pierwsze miejsce, ale Paweł nie brał udział w dwóch biegach.

KLASYFIKACJA GENERALNA

 

źródło: własne / skipol; foto: tour.vexa.pl

DODAJ KOMENTARZ

ZOBACZ TAKŻE

KONTRAHENCI

PATRONAT MEDIALNY

PATRONAT MEDIALNY

;