poniedziałek, 24 czerwca 2024r.

Rodzaje bonusów bukmacherskich

Na polskim rynku pojawia się coraz więcej firm oferujących zakłady bukmacherskie. Konkurencja rośnie, więc operatorzy muszą się głowić nad tym, co zrobić, aby przyciągnąć graczy do siebie. Jednym ze sposobów jest oferowanie bonusów bukmacherskich lepszej jakości niż inni. Co dają nam takie bonusy? Przeważnie dodatkowe środki na grę u bukmachera. Niekiedy są to darmowe kwoty, ale częściej są one po prostu zależne od wpłaconej przez nas sumy. Przyjrzyjmy się rodzajom bonusów bukmacherskich.

Bonusy od depozytu

Podstawa zakładów bukmacherskich i ofert kierowanych do graczy. Bonusy zależne od złożonej pierwszej wpłaty, to najczęściej spotykane bonusy u bukmacherów na rynku. Z reguły oznaczają podwojenie wpłaconej przez gracza kwoty, ale u poszczególnych bukmacherów może się to prezentować różnie.

Bonus od depozytu do dodatkowa suma pieniędzy, którą otrzymujesz od bukmachera, po dokonaniu pierwszej wpłaty. Przykładowo jeśli taki bonus wynosi 100% od pierwszej wpłaty do 500 PLN, to znaczy, że tyle maksymalnie możemy dostać od buka. Wpłacając wtedy nawet więcej, otrzymamy wtedy 500 złotych. Większość bukmacherów nagradza w ten sposób pierwszą wpłatę, ale są też tacy jak np. BETFAN czy NobleBET, którzy są skłonni przyznać nam dodatkowe środki nawet przy kolejnych depozytach.

Trzeba jednak zaznaczyć, że nie są to pieniądze przyznawane bez żadnych warunków. Otrzymany bonus musimy przeznaczyć na zakłady, czyli go obrócić. Jeśli nam się to uda, dopiero wtedy będziemy mogli przelać całość na swoje konto bankowe. Bukmacherzy zazwyczaj wymagają określonej liczby obrotów po minimalnym kursie lub minimalnej liczbie zdarzeń. Dodatkowe środki mogą nam pomóc w wygraniu dodatkowej gotówki, ale trzeba rozsądnie nimi dysponować, żeby ich nie stracić.

Bonusy bez depozytu

Bukmacherzy oferują również bonusy niezależne od wpłaty gracza. Nazywamy je wtedy bonusami bez depozytu. Rozróżniamy wtedy zakłady bez ryzyka i darmowe zakłady. Warto znać definicje obu z nich, ponieważ nawet sami gracze często mylą te pojęcia. Zakład bez ryzyka to tzw. cashback, zaś darmowy zakład, jak można łatwo się domyślić – freebet.

Zakład bez ryzyka – cashback

Bonusy oferowane na start przez niektórych bukmacherów, przyznawane są w postaci cashbacku. W spolszczonej wersji jest to zakład bez ryzyka, czyli taki po którym nie przegrywamy postawionych pieniędzy. Zostają one zwrócone graczowi i może on w zależności od bukmachera je wypłacić lub przeznaczyć na dalszą grę. Przeważnie operatorzy wymagają jeszcze obrócenia zwróconymi środkami, aby gracz mógł je wypłacić na swoje konto. Typujący nie ryzykuje utraty postawionych środków, stąd nazwa. Temu rodzajowi bonusu również towarzyszy maksymalna stawka. Co więcej zwrócone środki mogą być objęte dodatkowymi warunkami, jak minimalny kurs i minimalna liczba zdarzeń na kuponie. Cashbacki na start oferują Betclic oraz eWinner jako bonusy powitalne dla nowych graczy.

Freebet – darmowy zakład

Ostatnim rodzajem bonusu przyznawanego graczom na start jest freebet, czyli darmowy zakład. Należy do ulubionych bonusów graczy, ponieważ otrzymujemy od bukmachera darmowe środki na zawarcie zakładu. Dzięki temu nie musimy korzystać ze swoich pieniędzy, aby postawić interesujące nas mecze. Właściwie możemy przeznaczyć przyznany nam freebet na to co chcemy. Rzecz jasna nie mamy możliwości wypłacenia otrzymanej kwoty, ale jeśli zagramy za nią i nasz kupon okaże się trafiony, możemy bez przeszkód przelać środki na swoje konto bankowe. Gracze bardzo cenią sobie darmowe zakłady, gdyż dzięki nim nie muszą korzystać ze swoich środków finansowych.

 

ARTYKUŁ SPONSOROWANY

DODAJ KOMENTARZ

ZOBACZ TAKŻE

KONTRAHENCI

PATRONAT MEDIALNY

PATRONAT MEDIALNY

;