sobota, 30 marca 2024r.

„Zlot Orlików” i „Strzelanie w sieci” 2020 przeszły do historii

W dniach 16-18 października w naszym mieście odbyły się XIII Ogólnopolskie Zawody Strzeleckie „Zlot Orlików” oraz finał zawodów „Strzelanie w sieci”.

Pierwotnie XIII Ogólnopolskie Zawody Strzeleckie „Zlot Orlików” oraz finał zawodów „Strzelanie w sieci” miały się odbyć w dniach 19-22 marca. Ze względu na pandemię koronawirusa, imprezę odwołano. Ostatecznie ww. zawody doszły do skutku. Udało się je rozegrać w miniony weekend.

Na strzelnicy Siedleckiego Klubu Strzelectwa Sportowego w Siedlcach przy ul. Sokołowskiej 180A do rywalizacji przystąpiły zawodniczki i zawodnicy zrzeszeni w klubach i sekcjach strzeleckich w kategoriach: juniorzy mł. (2003-4) i młodzicy (2005 i młodsi). Strzelano z pistoletu i karabinu pneumatycznego.

Podczas zawodów ustanowiony został nowy rekord Polski w konkurencji karabinu pneumatycznego 40 strzałów w kat. młodziczek (414,5). Jego autorką jest Maja Gawenda z klubu Piastu Bieruń.

W zawodach brała udział trójka reprezentantów SKSS Dragon Siedlce.

Bardzo dobrze wypadł Szymon Ornoch. W strzelaniu z pistoletu pneumatycznego 50 strzałów juniorów, zajął drugie miejsce i wywalczył srebrny medal. Siedlczanin uzyskał 902 pkt i zaledwie o 1 pkt przegrał złoto.

W konkurencji karabinu pneumatycznego juniorek młodszych dziewiątą lokatę zajęła Klaudia Soszyńska. Dwunaste miejsce w strzelaniu z pistoletu pneumatycznego wywalczyła Alicja Rykaczewska.