wtorek, 25 czerwca 2024r.

Pogoń daleko. Jak wygląda klasyfikacja Pro Junior System?

Za nami 10 kolejek II ligi. Warto więc przyjrzeć się, jak w tym momencie wygląda ranking Pro Junior System.

W II lidze na boisku obowiązkowo musi przebywać dwóch młodzieżowców. Drużyny, które najodważniej postawią na młodych zawodników, zostaną wynagrodzone finansowo. W II lidze siedem najlepszych ekip dostanie pieniądze od PZPN.

Na razie za nami dziesięć kolejek, choć wiele drużyn nie rozegrało takiej liczby spotkań. Pogoń grała dziewięć razy, gdyż siedlczanie mają już za sobą pauzę. Biało-niebiescy w rankingu Pro Junior System na tym etapie sezonu zajmują siedemnastą pozycję. Pogoń ma na swoim koncie 1116 punktów, gdyż zgodnie z przepisami PJS, na dorobek siedlczan składają się występy Franciszka Wróblewskiego (720 punktów) oraz Oskara Sewerzyńskiego (396 punktów).  Ponadto na murawie meldowali się także inni młodzieżowcy: Mateusz Piotrowski, Albert Posiadała, Patryk Kostyk, Wiktor Preuss oraz Dawid Nojszewski, ale oni przynajmniej na ten moment nie punktują w rankingu.

Liderem Pro Junior System po dziesięciu kolejkach są rezerwy Lecha Poznań, które wyprzedzają rezerwy Śląska Wrocław oraz Olimpia Elbląg.

Pełna klasyfikacja Pro Junior System.

 

 

źródło: własne/PZPN; foto: Maciej Sztajnert

DODAJ KOMENTARZ

ZOBACZ TAKŻE

KONTRAHENCI

PATRONAT MEDIALNY

PATRONAT MEDIALNY

;