piątek, 14 czerwca 2024r.

Kickbokserskie mistrzostwa Polski w Siedlcach!

W drugi weekend grudnia w naszym mieście zostaną zorganizowane mistrzostwa Polski juniorów i seniorów Oriental kickboxing. Organizacji podjął się klub Gladiator Siedlce.

Analizując tegoroczny kalendarz imprez Polskiego Związku Kickboxingu można zauważyć siedlecki akcent. Przy dacie 12-13 grudnia 2020 widnieje impreza rangi mistrzostw Polski, a na miejsce jej organizacji wyznaczono Siedlce.

Otóż na drugi weekend grudnia w naszym mieście zaplanowane zostały mistrzostwa Polski juniorów i seniorów Oriental kickboxing. Od dawna było to marzenie trenera Gladiatora Siedlce, Andrzeja Wasilewskiego. I za półtora miesiąca, to marzenie się spełni. Wiadomo, że na chwilę obecną sytuacja w kraju tego nie ułatwia, ale bądźmy dobrej myśli.

Byłaby to pierwsza w Siedlcach i w Polsce impreza według nowego regulaminu walki sportowej wzorowanego na japońskim i tajskim kickboxingu dopuszczającym uderzenia rękami i nogami oraz podcięcia i rzuty.

Zorganizowanie w Siedlcach tych mistrzostw jest podsumowaniem i zakończeniem projektu „Uzależnij się od sportu”. Projekt ten miał na celu zaangażować młodzież i osoby dorosłe w aktywne spędzanie czasu poprze uprawianie różnych sportów walki, walkę z uzależnieniami poprzez naukę wytrwałości, samodyscypliny i systematycznych darmowych treningów, które odbywały się w siedzibie klubu Gladiator Siedlce od stycznia 2020 roku wraz z cyklicznymi spotkaniami z terapeutami i specjalistami od uzależnień, przemocy i agresji. Uczestnicy projektu „Uzależnij się od sportu” będą mogli aktywnie uczestniczyć w organizacji imprezy, osobiście wziąć w niej udział lub spotkać się z najlepszymi zawodnikami w kraju.

Areną zmagań kickbokserów ma być Hala Sportowa Agencji Rozwoju Miasta Siedlce, przy ul. Prusa 6.

Przypomnijmy, że siedlecki klub Gladiator bardziej specjalizuje się w formule Oriental niż innych formułach kickboxingu. Reprezentanci tego klubu wielokrotnie zdobywali medale mistrzostw Polski. Nie sposób pominąć kilkukrotne mistrzynie Polski: Katarzynę Posiadałę i Judytę Rymarzak. Przed rokiem w Starachowicach, z młodszego pokolenia, na podium stawali: Mateusz Pasiak, bracia: Islam i Aslan Bilalov oraz Jakub Sakowski.

Portal SportSiedlce.pl jest patronem medialnym mistrzostw.

 

źródło: własne / Gladiator Siedlce; foto: pzkickboxing.pl

DODAJ KOMENTARZ

ZOBACZ TAKŻE

KONTRAHENCI

PATRONAT MEDIALNY

PATRONAT MEDIALNY

;