Zła passa przełamana – zwycięstwo Ósemki w stolicy

W meczu 7 kolejki II ligi siatkówki kobiet AZS LSW Warszawa przegrał z Ósemką Siedlce 2:3.

Ósemka Siedlce wybrała się do Warszawy by przerwać passę trzech kolejnych porażek. Stołeczny AZS LSW wydawał się idealnym przeciwnikiem na przełamanie. Siatkarki na co dzień rozgrywające swoje spotkania w hali OSiR przy ul. Polnej nie odniosły zwycięstwa od końca września, kiedy to w pierwszej kolejce LSW zanotowało jedyne w tym sezonie zwycięstwo z Legionovią Legionowo.

Pierwsze dwa sety spotkania należały do podopiecznych Jarosława Plewińskiego. Siatkarki Ósemki wypunktowały przeciwniczki wygrywając te partie do 17 i do 22. Kolejne dwa sety przebiegały pod dyktando gospodyń. Siatkarki z Siedlec zagrały w partii 3 i 4 zdecydowanie poniżej swoich możliwości, co było widać na tablicy wyników – siedlczanki przegrały odpowiednio do 16 i 18. W decydującej partii Ósemka okazała się o dwa punkty lepsza od przeciwniczek i ostatecznie to siedlczanki wywiozły z Warszawy zwycięstwo i cenne 2 punkty.

PLANY ÓSEMKI

W ósmej kolejce siedleckie siatkarki podejmą na własnym obiekcie Spartę Warszawa. Mecz zostanie rozegrany 14 listopada na hali Samochodówki, bez udziału publiczności.

7.11.20, 15:30 – Warszawa

II liga: AZS LSW Warszawa – Ósemka Siedlce 2:3 (17:25, 22:25, 25:16, 25:18, 13:15)

Ósemka: 4. Ewa Grzelak, 5. Weronika Brzuzy, 6. Jagoda Michałek, 7. Agnieszka Krzymowska, 10. Ilona Betke, 17. Joanna Prus-Jezierska i 14.Oliwia Pacholak (libero) oraz 9. Maria Raszek, 8. Aleksandra Jatczak, 16. Małgorzata Banasiak