Domowej niemocy odcinek trzeci. Porażka Ósemki ze Spartą (fotogalerie)

W meczu 8 kolejki II ligi siatkówki kobiet, Ósemka Siedlce przegrała w swojej hali ze Spartą Warszawa 2:3.

Celem Ósemki przed sobotnim meczem ze Spartą było pierwsze w sezonie domowe zwycięstwo. Przed siatkarkami Jarosława Plewińskiego było jednak niełatwe zadanie, ponieważ rozpędzony zespół Sparty przegrał w tym sezonie zaledwie jedno spotkanie i po meczu w Siedlcach planował umocnić swoją pozycję w czołówce tabeli. Mecz zgodnie z epidemicznymi obostrzeniami rozegrano bez udziału publiczności.

Początek pierwszego seta był wyrównany do stanu 11:11. W czterech kolejnych akcjach Sparta zbudowała przewagę, której nie roztrwoniła już do końca partii. W połowie drugiego seta Ósemka wypracowała minimalną przewagę, którą przeciwniczki szybko odrobiły i i wyszły na prowadzenie 21:22. Po długiej wymianie w ostatniej akcji tego seta, Ósemka przegrała decydujący punkt na siatce i prowadzenie przyjezdnych 0:2 stało się faktem.

Podrażnione zawodniczki Ósemki mocno zaczęły trzecią partię, szybko budując przewagę 11:4. Rozluźnione dwusetowym prowadzeniem siatkarki Sparty słabo przyjmowały zagrywkę i oddały tego seta gospodyniom bez jakiejkolwiek walki. Czwarty set mógł się podobać. Ósemka prowadziła 7:3, ale siatkarki Sparty nie chciały dać za wygraną i wyrównały stan rywalizacji 13:13. Siedlczanki dzięki dobrej grze na siatce wypracowały przewagę 21:16, ale po raz kolejny przyjezdne odrobiły straty i tablica wyników pokazywała stan 23:23. W ostatniej akcji tego seta, po serwisie Jagody Michałek szkolny błąd popełniła rozgrywająca Sparty i o zwycięstwie w tym meczu decydować miał piąty set.

Tie-breaka lepiej zaczęła Sparta, wygrywająca jednym punktem na przerwie przy zmianie stron. Przy stanie 8:11 po potężnym ataku Weroniki Brzuzy piłka odbita od przyjmującej warszawskiego zespołu wróciła na pole siedlczanek. Po tej akcji Ósemka nie była w stanie powalczyć o zwycięstwo. Kolejne ataki w aut i zepsuty serwis sprawiły, że w Siedlcach tego dnia zwyciężyła Sparta.

Po siedmiu rozegranych meczach Ósemka legitymuje się bilansem 3-4 i bardzo niekorzystną statystyką starć domowych: 0 zwycięstw i 3 porażek.

PLANY ÓSEMKI

W następnej kolejce Ósemka wybierze się do Olsztyna, gdzie zmierzy się z tamtejszym Chemikiem. Spotkanie zaplanowano w sobotę 21 listopada.

14.11.20, 17:00 – Siedlce (hala ZSP nr 3)

II liga: Ósemka Siedlce – Sparta Warszawa 2:3 (20:25, 21:25, 25:12, 26:24, 9:15)

Ósemka: 4. Ewa Grzelak, 6. Jagoda Michałek, 7. Agnieszka Krzymowska, 9. Maria Raszek, 10. Ilona Betke, 17. Joanna-Prus Jezierska i 14.Oliwia Pacholak (libero) oraz 5. Weronika Brzuzy, 8. Aleksandra Jatczak, 16. Małgorzata Banasiak