poniedziałek, 6 maja 2024r.

100 meczów na 100-lecie: #26 Mazovia II Mińsk Mazowiecki – Miedzanka Miedzna (fotogaleria)

Rezerwy Mazovii Mińsk Mazowiecki nie miały litości dla outsidera okręgówki z Miedzny.

W zaległym meczu 15 kolejki dominacja Mazovii II nie podlegała dyskusji. Miedzanka praktycznie ani razu nie zagroziła bramce strzeżonej przez Kamila Ostrowskiego. Strzelecki koncert rozpoczął Janusz Nojszewski, który jesienią regularnie grał w składzie IV-ligowej jedynki. Po kwadransie z niewielkim okładem skutecznym uderzeniem z dystansu popisał się Damian Budkiewicz. W 27 minucie Nojszewski miał dublet po tym jak rozmontował linię obrony gości do spółki z Kamilem Szczęsnym. Ostatnim bramkowym akcentem pierwszej połowy było trafienie Jakuba Zatorskiego z woleja po wrzutce Bartosz Rudyka. 4:0 na półmetku rywalizacji to był najniższy wymiar kary. Nojszewski powinien zdublować swoją zdobycz, a Dawid Mazanka powinien schodzić na przerwę z hat trickiem.

Tuż po przerwie hat tricka skompletował Nojszewski, który popisał się pięknym strzałem w okienko. Chwilę później przełamał się Mazanka. Po minięciu i bramkarza i strzale do pustaka było 6:0. Po godzinie gry w Mazovii II doszło do poczwórnej zmiany. Nowi piłkarze, głównie z rocznika 2004, potrzebowali chwili, aby wejść w mecz. W ostatnim kwadransie pokazali swoje możliwości. W 74 minucie Grzegorz Tomczak zamienił na bramkę podanie Eryka Wójcika, a w 84 Kacper Witkowski skorzystał z podania Budkiewicza. Wspomniany piłkarz pomagał kolegom, ale i zadbał o siebie. Budkiewicz skompletował hat tricka dzięki precyzyjnemu uderzeniu z rzutu wolnego z 18 metrów oraz wykończeniu akcji Wójcika. Mazovia II ostatecznie wygrała 10:0.

To był ostatni jesienny mecz obu drużyn. Maza II wskoczyła na czwarte miejsce w tabeli, a punktów ma tyle samo (35) co drugi Płomień Dębe Wielkie i trzecia Watra Mrozy. Miedzanka przezimuje na dnie z dorobkiem 10 oczek.

21.11.20, 11:00 – Mińsk Mazowiecki

Liga okręgowa: Mazovia II Mińsk Mazowiecki – Miedzanka Miedzna 10:0 (4:0)

Bramki: Janusz Nojszewski 9, 27, 47, Damian Budkiewicz 16, 79, 89, Jakub Zatorski 42, Dawid Mazanka 50, Grzegorz Tomczak 74, Kacper Witkowski 84

Mazovia II: 69. Kamil Ostrowski – 9. Jakub Sikorski (68, 14. Kacper Domański), 3. Michał Rozbiewski, 4. Miłosz Górski, 29. Bartosz Rudyk (61, 35. Grzegorz Tomczak) – 27. Jakub Zatorski (61, 7. Mateusz Witkowski), 15. Mateusz Pędowski, 6. Damian Budkiewicz, 16. Kamil Szczęsny (61, 77. Kacper Witkowski), 23. Janusz Nojszewski (61, 5. Eryk Wójcik) – 10. Dawid Mazanka (68, 11. Bartosz Antosiewicz)

Miedzanka: 12. Tomasz Dębski – 14. Jakub Dębski, 2. Łukasz Korzeniewski (57, 15. Maciej Mieczkowski), 17. Adrian Błoński, 4. Damian Wojtyra – 7. Daniel Klimczuk, 6. Karol Omelańczuk, 19. Cezary Rytel, 10. Piotr Goś, 9. Łukasz Tarapata – 11. Piotr Krysiński

Żółte kartki: Jakub Sikorski 24 – Piotr Krysiński 14

Sędzia: Rafał Kaim (Siedlce)