niedziela, 14 sierpnia 2022

Mecz Ósemki przełożony, ale grali inni

W 9 kolejce II ligi siatkówki kobiet grupy 2, siatkarki Ósemki Siedlce nie grały, ale w tej serii gier rozegrano trzy inne spotkania.

Jeszcze przed tygodniem wszystko wskazywało na to, że w sobotę 21 listopada siedlecka Ósemka wyruszy w bój o ligowe punkty do Olsztyna na mecz z tamtejszym Chemikiem. Niestety, na prośbę zespołu Jarosława Plewińskiego – mecz z Chemiczkami został przełożony. Spotkanie ostatecznie odbędzie się w środę 2 grudnia o godzinie 17.

Siedlczanki miał tego weekendu wolne, jednak inne zespoły w najlepsze toczyły ligową rywalizację. Na szczycie tabeli umocniły się siatkarki AZS AWF Warszawa. Kolejnym zespołem odprawionym z kwitkiem przez Akademiczki została Krótka Mysiadło. Stołeczny zespół jest w pierwszej części rozgrywek w fantastycznej formie – zgarnął jak na razie komplet punktów, wygrywając wszystkie swoje mecze bez straty seta. O sile warszawskiego AZS przekonały się w tym sezonie także siatkarki Ósemki, które w październiku zdecydowanie przegrały z Akademiczkami na swojej hali.

Najciekawiej w tej kolejce zapowiadało się spotkanie Sparty Warszawa z Nike Węgrów. Stawką meczu było drugie miejsce w tabeli. Górą w tym starciu okazały się siatkarki z Węgrowa. W ostatnim z rozegranych w tej kolejce spotkań, Legionovia Legionowo pokonała w trzech setach beniaminka z Białej Podlaskiej. Mecz Wojskowych Warszawa z BAS Białystok został przełożony, natomiast pauzował w tej kolejce AZS LSW Warszawa.

Wyniki 9 kolejki:

Sparta Warszawa – Nike Węgrów 0:3
Legionovia Legionowo – AZS AWF Biała Podlaska 3:0
Krótka Mysiadło – AZS AWF Warszawa 0:3
Wojskowe Warszawa – BAS Białystok – przełożony
pauza – AZS LSW Warszawa

źródło: własne; foto: Maciej Sztajnert

DODAJ KOMENTARZ

ZOBACZ TAKŻE

KONTRAHENCI

PATRONAT MEDIALNY

WYNIKI SPORTSIEDLCE.PL

Smuga cienia losu.

Powstanie 1000 nowych całorocznych boisk.

Ulga dla sportu.

 • Milczenie złotem
  Milczenie złotem
  W sytuacji Pogoni szkoda, że milczenie dosłownie nie jest złotem...
 • Sport to zdrowie?
  Sport to zdrowie?
  Nie każdy odpowie, że sport to zdrowie.
 • Hop, hop, hop
  Hop, hop, hop
  Kto nie skacze, ten nie biega!
 • Wspomnienie lata
  Wspomnienie lata
  Takie obrazki sprawiają, że robi się cieplej na sercu.

PATRONAT MEDIALNY

Facebook