Ósemka wciąż bez domowego zwycięstwa (fotogaleria)

W meczu 10 kolejki II ligi siatkówki kobiet, Ósemka Siedlce przegrała w swojej hali z Legionovią Legionowo 1:3.

Sobotni mecz na hali przy ul. Popiełuszki w Siedlcach, był kolejną możliwością dla podopiecznych Jarosława Plewińskiego do tego, by przełamać w obecnym sezonie niechlubny bilans domowych spotkań. Siatkarki Ósemki jak na razie mimo trzech możliwości – nie zdołały jeszcze wygrać w aktualnych rozgrywkach u siebie, z czego dwukrotnie do porażki dochodziło po tie-breakach. Legionovia po przeciętnym początku sezonu, zaczęła regularnie punktować i przed spotkaniem trzeba było się spodziewać, że przyjezdne będą chciały zdobyć w Siedlcach przynajmniej dwa punkty.

Pierwszy set był wyrównany do stanu 8:8. Następnie przyjezdne włączyły wyższy bieg, czego skutkiem było zbudowanie pięciopunktowej przewagi. Ósemka nie była w stanie odrobić strat już do końca tej partii. W drugim secie Legionovia szybko zbudowała sobie minimalną przewagę, ale gospodynie nie dawały odskoczyć swoim przeciwniczkom na więcej niż 3 punkty. Po asie serwisowym Małgorzaty Banasiak na tablicy świetlnej pokazał się nawet wynik 9:10. To był ostatni dobry moment gospodyń w tym secie. Siatkarki z Legionowa nakręcające się kolejnymi dobrymi akcjami – nie pozostawiły w tej partii złudzeń, pewnie wygrywając ją różnicą dziesięciu punktów.

W trzecim secie, na pierwszą przerwę techniczną dobrze grająca Ósemka zeszła z prowadzeniem 8:4. Siedlczanki mające kilka punktów przewagi kontrolowały przebieg spotkania do momentu dwóch błędów własnych, po których zrobiło się 21:20. Ósemka jednak zagrała w tej części spotkania bardzo mądrze, dzięki czemu udało się tego seta wygrać po kiwce Agnieszki Krzymowskiej. Podrażniony takim obrotem spraw zespół Legionovii nie mógł sobie pozwolić na kolejnego przegranego seta – jeżeli marzył tego dnia o zdobyciu kompletu punktów. Po mocnym początku w wykonaniu przyjezdnych, Ósemka zdołała się obudzić i podgonić wynik do stanu 8:10. Od tej chwili na parkiecie istniała już tylko drużyna Legionovii, która wygrała tą partię do 16 i tym samym całe spotkanie.

PLANY ÓSEMKI

Ósemka Siedlce zagra kolejny mecz już w najbliższą środę 2 grudnia o godzinie 17. Będzie to zaległe spotkanie z 9 kolejki. Siedlczanki zmierzą się w Olsztynie z tamtejszym Chemikiem.

28.11.20, 15:00 – Siedlce (hala ZSP nr 3)

II liga: Ósemka Siedlce – Legionovia Legionowo 1:3 (19:25, 15:25, 25:22, 16:25)

Ósemka: 4. Ewa Grzelak, 5. Weronika Brzuzy, 6. Jagoda Michałek,  9. Maria Raszek, 10. Ilona Betke, 17. Joanna Prus-Jezierska  i 14.Oliwia Pacholak (libero) oraz 7. Agnieszka Krzymowska, 8. Aleksandra Jatczak, 16. Małgorzata Banasiak