poniedziałek, 3 października 2022

Zacięta walka Wiktorii Wróbel. Medal był blisko

W Kwidzynie odbyły się 92. PZLA Mistrzostwa Polski w Biegach Przełajowych. W imprezie startowały dwie zawodniczki z siedleckich klubów.

28 listopada w Kwidzynie kilkaset sportowców specjalizujących się w biegach przełajowych przystąpiło do walki o medale mistrzostw Polski. Rywalizacja przebiegała na dystansach od 2 do 6 km, w zależności od kategorii wiekowej, a tych było kilka: U-18, U-20, U-23 i seniorska.

W jednej z nich – konkretnie U-18, biegły dwie zawodniczki z siedleckich klubów. W sumie do startu przystąpiło w niej 69 biegaczek. Walka o medale była zacięta. Wprawdzie zwyciężczyni – Julia Ścisłowska (SMS Szklarska Poręba) wyprzedziła drugą na mecie – Wiktorię Prządkę (LKS Pszczyna) o 6 sekund, ale różnica między drugim, a piątym miejscem wynosiła zaledwie 2 sekundy (!). W tej zaciętej walce o srebrny i brązowy medal brała udział Wiktoria Wróbel. Reprezentantka WLKS Siedlce-Nowe Iganie osiągnęła ten sam czas co jej trzy rywalki. O kolejności decydowały detale. Ostatecznie Wiktoria została sklasyfikowana na niewdzięcznej czwartej pozycji.
Na miejscu 55 w tym biegu dotarła do mety Wiktoria Stasiuk z Pogoni Siedlce (ze stratą do triumfatorki 1 minuty i 17 sekund).

WYNIKI

 

źródło: własne / PZLA; foto: PZLA

DODAJ KOMENTARZ

ZOBACZ TAKŻE

KONTRAHENCI

PATRONAT MEDIALNY

WYNIKI SPORTSIEDLCE.PL

Smuga cienia losu.

Powstanie 1000 nowych całorocznych boisk.

Ulga dla sportu.

 • Milczenie złotem
  Milczenie złotem
  W sytuacji Pogoni szkoda, że milczenie dosłownie nie jest złotem...
 • Sport to zdrowie?
  Sport to zdrowie?
  Nie każdy odpowie, że sport to zdrowie.
 • Hop, hop, hop
  Hop, hop, hop
  Kto nie skacze, ten nie biega!
 • Wspomnienie lata
  Wspomnienie lata
  Takie obrazki sprawiają, że robi się cieplej na sercu.

PATRONAT MEDIALNY

Facebook