Ósemka wróciła z Olsztyna z pełną pulą

W zaległym meczu 9 kolejki II ligi siatkówki kobiet Chemik Olsztyn przegrał z Ósemką Siedlce 1:3.

Środowe siatkarskie starcie w Olsztynie było efektem przełożenia spotkania, które pierwotnie miało się odbyć w sobotę 21 listopada. Mecz zaplanowany w ramach 9 kolejki gier nie odbył się na prośbę Ósemki.

Po zaciętej walce, pierwszy set padł łupem siatkarek Jarosława Plewińskiego. Rozpędzone siatkarki z Siedlec okazały się górą także w drugiej partii, którą wygrały różnicą siedmiu punktów. Gospodynie wzięły się do pracy w trzeciej partii, którą wygrały do 22. Czwarty set padł łupem siedleckiej Ósemki, co oznaczało zwycięstwo w całym spotkaniu 3:1 i zgarnięcie trzech punktów do tabeli drugiej ligi. Po zwycięstwie w Olsztynie bilans siedlczanek to 4 zwycięstwa i 5 porażek. Wszystkie jak na razie odniesione w tym sezonie zwycięstwa Ósemka odnotowała na wyjazdach.