Sprint w Szwajcarii pomyślny dla Staręgi i Sobiczewskiego

Maciej Staręga i Piotr Sobiczewski z Rawy Siedlce udanie zaprezentowali się w sprintach podczas zawodów Pucharu Kontynentalnego OPA Alpen Cup w szwajcarskim Urlichen.

W związku z odwołaniem zawodów Pucharu Świata w Lillehammer, większość biegaczy narciarskich wzięła udział w zawodach Pucharu Kontynentalnego OPA Alpen Cup w szwajcarskim Urlichen.

Pierwszego dnia w programie zawodów były sprinty stylem dowolnym. W zmaganiach seniorów dobrze spisał się Maciej Staręga (UKS Rawa Siedlce). Jako jedyny, ze startujących Polaków, awansował do ćwierćfinałów (z 24 czasem). W swoim ćwierćfinale zajął trzecie miejsce i jako lucky looser uzyskał awans do półfinału. Finał był poza zasięgiem siedlczanina. Ostatecznie Staręga został sklasyfikowany na 10 pozycji.

WYNIKI – SPRINT SENIORZY

W biegu juniorów awans z kwalifikacji wywalczyło trzech Polaków, a wśród nich Piotr Sobiczewski (28). Zawodnik Rawy Siedlce wykorzystał swoją szansę i uzyskał awans do półfinału. Podobnie jak jego klubowy kolega, nie zdołał już znaleźć się w finałowej ósemce, ale miejsce 12 może być powodem do zadowolenia.

WYNIKI – SPRINT JUNIORZY

W biegach stylem dowolnym naszym narciarzom nie poszło już tak dobrze. Na dystansie 15 km, który mieli do pokonania seniorzy, Staręga został sklasyfikowany na 61 pozycji. Z kolei Sobiczewski zajął 46 lokatę w biegu na 10 km juniorów.