wtorek, 18 czerwca 2024r.

Ważny sprawdzian przed Igrzyskami. Patrycja Gil wystąpi w Pucharze Świata

Patrycja Gil (WLKS Siedlce-Nowe Iganie) została powołana do reprezentacji Polski na zawody Indywidualnego Pucharu Świata w zapasach.

Od 12 do 18 grudnia w Belgradzie odbędzie się Indywidualny Puchar Świata w zapasach. Belgrad wziął na swoje barki organizację niezwykle prestiżowego turnieju w trudnym pandemicznym okresie. W stolicy Serbii powalczy 505 zawodników z 51 państw, w tym 6 aktualnych mistrzów olimpijskich i 31 medalistów ostatnich mistrzostw świata. Do Serbii, w 17-osobowym składzie, wybrała się również reprezentacja Polski. Wśród startujących znalazła się zawodniczka WLKS Siedlce-Nowe Iganie, Patrycja Gil (kat. 57 kg), natomiast w gronie trenerów jest klubowy szkoleniowiec naszej zapaśniczki, Sebastian Pawlak.

Poniżej prezentujemy zapaśniczki zgłoszone do walki w kat. 57 kg, w której będzie rywalizować Patrycja:
Alyona Kolesnik (Azerbejdżan)
Evelina Georgieva Nikolova (Bułgaria)
Maria Victoria Baez Dilone (Hiszpania)
Mathilde Hélène Riviere (Francja)
Laura Mertens (Niemcy)
Emese Barka (Węgry)
Anshu Anshu (Indie)
Arianna Carieri (Włochy)
Nuraida Anarkulova (Kirgistan)
Anastasia Nichita (Mołdawia)
Patrycja Gil (Polska)
Veronika Chumikova (Rosja)
Mehlika Ozturk (Turcja)
Antonyna Kulahina (Ukraina)

Serbski Puchar Świata rozpoczną klasycy (12-14 grudnia), następnie (14-16 grudnia) dołączą do rywalizacji kobiety, a na końcu (16-18 grudnia) zaprezentują się przedstawiciele stylu wolnego.

Ostatni tegoroczny start – w Serbii, jest jednocześnie pierwszym ważnym sprawdzianem przed zbliżającymi się wielkimi krokami Igrzyskami Olimpijskimi. Zanim do nich dojdzie, już na początku roku czekają nas Mistrzostwa Europy, których organizatorem jest Polska. Zaraz po nich odbędą się dwa turnieje kwalifikacyjne do igrzysk i już w sierpniu Tokio gościć będzie najlepsze zapaśniczki i najlepszych zapaśników globu.

 

źródło: własne / Polski Związek Zapaśniczy; foto: Polski Związek Zapaśniczy

DODAJ KOMENTARZ

ZOBACZ TAKŻE

KONTRAHENCI

PATRONAT MEDIALNY

PATRONAT MEDIALNY

;