Lepiej na Podlasiu niż w stolicy

Basket Siedlce w ciągu dwóch dni rozegrał dwa mecze – jeden wygrał, a drugi przegrał.

Mecz w Warszawie był ofensywny od pierwszych minut. Pierwsza kwarta zakończyła się porażką siedlczan w stosunku 29:33. W drugiej odsłonie spotkania Basket uszczelnił defensywę, dzięki czemu na przerwę schodził przy prowadzeniu 48:44. Druga połowa (tylko pięć oczek w trzeciej kwarcie) zupełnie nie wyszła drużynie Rafała Sobiły. Siedlczanie przegrali 66:97.

Zdecydowanie lepiej Basket poradził sobie w Bielsku Podlaskim, gdzie zrewanżował się rezerwom Tura za porażkę z pierwszej rundy. Przez długi czas mecz był zacięty. W najważniejszym momencie Dawid Kołodziński i spółki wrzucili najwyższy bieg, wypracowali przewagę i zanotowali pierwsze wyjazdowe zwycięstwo w sezonie.

W niedzielę 20 grudnia o 13:00 Basket zagra w Białymstoku z Żubrami.

11.12.20, 20:30 – Warszawa

III liga: UKS Gim 92 Ursynów Warszawa – UKS Basket Siedlce 97:66 (33:29, 11:19, 26:5, 27:13)

Basket: 15. Dawid Kołodziński 15, 9. Tomasz Gustołek 14, 14. Jan Lipiński 14, 4. Jakub Zawadzki 9, 5. Sławomir Wasilewski 8, 6. Paweł Bosek 4, 10. Błażej Grochowski 1, 8. Kamil Kalicki 1, 12. Kamil Borkowski, 7. Michał Borkowski

13.12.20, 16:00 – Bielsk Podlaski

III liga: Tur II Basket Bielsk Podlaski – UKS Basket Siedlce 67:76 (24:24, 17:20, 14:11, 12:21)

Basket: 15. Dawid Kołodziński 21, 4. Jakub Zawadzki 16, 9. Tomasz Gustołek 13, 14. Jan Lipiński 12, 8. Kamil Kalicki 9, 12. Kamil Borkowski 4, 5. Sławomir Wasilewski 1, 6. Paweł Bosek