piątek, 24 maja 2024r.

Udane mistrzostwa Polski oriental kickboxing dla Gladiatora Siedlce (fotogaleria)

Otwarte Mistrzostwa Polski Oriental Kickboxing juniorów i seniorów, zorganizowane w naszym mieście, były dla Siedlec udane pod względem organizacyjnym jak i sportowym.

W dniach 11-13 grudnia miasto Siedlce gościło najlepszych w Polsce kickbokserów specjalizujących się w formule oriental. Wszystko za sprawą mistrzostw Polski juniorów i seniorów w tej formule. Była to pierwsza w Siedlcach i w Polsce impreza według nowego regulaminu walki sportowej wzorowanego na japońskim i tajskim kickboxingu dopuszczającym uderzenia rękami i nogami oraz podcięcia i rzuty.

Areną zmagań kickbokserów była Hala Sportowa Agencji Rozwoju Miasta Siedlce, przy ul. Prusa 6.

W mistrzostwach rywalizowali zawodnicy i zawodniczki z 25 klubów. Najliczniej reprezentowanymi drużynami były: Gladiator Siedlce i Czerwony Smok Poznań. Siedlecki klub może się pochwalić największą liczbą zdobytych medali!

Tytuł mistrza Polski w kat. 86 kg wywalczył rywalizujący w gronie seniorów Mateusz Pasiak. Złote medale zawisły także na szyjach juniorów starszych: Jakuba Sakowskiego (+91 kg) i Mamikona Nikoghosyana (kat. 81 kg), chociaż zdobyli je bez walki (brak rywali w powyższych kategoriach).

Tytuł wicemistrzowski zdobyła Weronika Niedziałek walcząca w kat. 48 kg (seniorki).

Na najniższym stopniu podium wśród seniorów meldowali się: Jakub Kapczyński (kat. 81 kg) oraz Aslan Bilalov (kat. 60 kg).

Brawa dla podopiecznych trenera Andrzeja Wasilewskiego za udany występ!

Słowa uznania dla wszystkich, którzy przyczynili się do organizacji ww. mistrzostw Polski w naszym mieście, szczególnie w tak trudnym pandemicznym czasie.

Zorganizowanie w Siedlcach tych mistrzostw było podsumowaniem i zakończeniem projektu „Uzależnij się od sportu”. Projekt ten miał na celu zaangażować młodzież i osoby dorosłe w aktywne spędzanie czasu poprze uprawianie różnych sportów walki, walkę z uzależnieniami poprzez naukę wytrwałości, samodyscypliny i systematycznych darmowych treningów, które odbywały się w siedzibie klubu Gladiator Siedlce od stycznia 2020 roku wraz z cyklicznymi spotkaniami z terapeutami i specjalistami od uzależnień, przemocy i agresji.

źródło: własne / pzkickboxing.pl; foto: Kamil Sulej

DODAJ KOMENTARZ

ZOBACZ TAKŻE

KONTRAHENCI

PATRONAT MEDIALNY

PATRONAT MEDIALNY

;